Francis Tuan z płytą "Let's Pretend": tak zmieniam muzyczny kierunek

- Projekt Francis Tuan powstał, by dać sobie możliwość, by grać inną zupełnie muzykę niż dotychczas - opowiadał w Czwórce Fryderyk Nguyen, muzyk o polsko-wietnamskich korzeniach, znany jest m.in. z występów w ramach formacji Katedra.
Francis Tuan
Francis TuanFoto: Bartek Koziczyński/Czwórka
O Audycji
Tytuł Francis Tuan z płytą "Let's Pretend": tak zmieniam muzyczny kierunek
Prowadzący Bartek Koziczyński
Opis

Francis Tuan to projekt Fryderyka Nguyena, który właśnie porzucił dotychczasowy progrockowo-psychodeliczno-bigbitowy sznyt, by oddać się muzyce pełnej pogody ducha i pozytywnego buntu. Swoją muzyką zaprasza w podróż do innego świata, gdzie zatarły się niepotrzebne granice - również muzyczne. - Chciałem zrobić coś świeżego, co nie będzie się odwoływać wprost do przeszłości, tylko będzie jej swoistym remiksem - mówił muzyk.

Jeszcze w lutym 2020 roku ukaże się jego debiutancki długogrający album "Let's Pretend". - W najbliższym czasie chcemy skupić się na promocji tego krążka - zapowiadał Fryderyk Nguyen. W programie opowiadał m.in. o tradycyjnym instrumentarium, wykorzystanym podczas nagrań. Znalazła się w nim m.in. pochodząca z Wietnamu dwustrunowa gitara. - Moi bliscy cieszą się, że Europejczycy słuchają naszych tradycyjnych instrumentów. To dla nich ciekawostka - opowiadał muzyk.

POSŁUCHAJ TAKŻE Modern Lies z debiutanckim krążkiem ""Ekstrawertyka" >>>

Mówił także o historii swoich piosenek, zdradził też, gdzie będzie można usłyszeć go w najbliższym czasie na żywo.

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji, w której dużo rockowej muzyki. POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Fryderyk Nguyen (Francis Tuan)

Data emisji: 21.02.2020

Godzina emisji: 22.01

kd

Playlista
Tagi
Playlista