Cinemon z płytą "Supercharged". "Idziemy teraz jako trio"

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2023 13:35
- W naszych utworach poruszamy poważne tematy. Jak na rockandrollowy zespół to nie są proste piosenki - mówił Michał Wójcik, lider, wokalista i gitarzysta grupy Cinemon. Formacja wydała właśnie nową płytę pt. "Supercharged".
Michał Wójcik z grupy Cinemon
Michał Wójcik z grupy CinemonFoto: Bartosz Koziczyński/Czwórka

W swoich numerach krakowska formacja Cinemon stara się czerpać z brzmienia absolutnych legend muzycznych. Artyści inspirują się twórczością m.in. King Crimson, Jimiego Hendrixa, Led Zeppelin, Pink Floyd czy Neila Younga. To nowoczesny vintage rock, okraszony szczyptą grunge'u. Światło dzienne właśnie ujrzał kolejny krążek grupy, "Supercharged". 

Burzliwe losy grupy Cinemon. Dwadzieścia lat zmian

- W ostatnim czasie dopadła nas "klątwa basisty". Przez lata basiści przychodzili i odchodzili, ale teraz gramy już jako trio, czyli z basem, i jesteśmy z tego bardzo dumni - opowiadał w Czwórce gitarzysta i wokalista, a także założyciel grupy, Michał Wójcik. Formacja powstała blisko 20 lat temu, na koncie ma EP-kę i trzy albumy długogrające. - Na początku był to bardziej mój twór, a dopiero teraz muzyka Cinemon jest tworem zespołowym. Podążamy we trzech w kierunku, który wspólnie obraliśmy i to jest bardzo przyjemne uczucie - opowiadał Michał Wójcik. 

Jak zaznaczył gość Czwórki, trio "to jednak trudny skład, zwłaszcza do zrobienia dobrego wrażenia na żywo". - Z większą liczbą muzyków łatwiej jest zrobić na scenie "ścianę dźwięku", powtórzyć detale, które znalazły się na płycie. Ostatecznie jednak w trio rozumiemy się najlepiej i na razie uznaliśmy, że to chyba jest nasz kierunek - mówił wokalista. 

Posłuchaj
58:25 2023_07_14 22_04_22_PR4_Rock_Block.mp3 Michał Wójcik z grupy Cinemon o planach muzycznych zespołu i nowej płycie "Supercharged" (Rock Blok/Czwórka) 

"Supercharged"- wielki powrót po dekadzie ciszy

- Na całej płycie próbujemy przemycić taki morał, że zarówno jako prywatne osoby, ale i jako społeczeństwo, biegniemy trochę na oślep - mówił o "Supercharged" Wójcik. To ma swoje mroczne strony, bo mamy nadstymulację, od której może nam wybuchnąć głowa. To zresztą dosłownie dzieje się w klipie do tytułowego utworu na płycie.

- Płyta ma stanowić ostrzeżenie przed takim smutnym finałem. Pokazujemy, co dzieje się, gdy załamujemy się w naszym biegu, zaczynamy się poddawać - tłumaczył wokalista. 

Źr. Youtube.pl/Cinemon

Rockowe trio ze smyczkami i dęciakami w tle

W jednym z numerów usłyszymy smyczki, na płycie pojawiają się też syntezatory, pianino i dęciaki. - Dziś wszyscy zgodnie kiwamy głowami, że to był dobry pomysł. Na żywo w takim składzie graliśmy dopiero raz, ale mam nadzieję, że uda nam się to powtórzyć - zapowiadał Michał Wójcik. 

Posłuchaj także: 

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Michał Wójcik (lider, wokalista i gitarzysta grupy Cinemon)

Data emisji: 14.07.2023

Godzina emisji: 22.16

kd/kc