Cinemon: nikt na świecie nie gra tak jak my

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 11:00
W Czwórkowej audycji dwójka muzyków reprezentująca trio - zbyt hałaśliwe jak na pop i zbyt piosenkowe jak na rocka - opowiadała o swojej muzyce i zagrała akustycznie, bez perkusji. Jaki jest ich pomysł na muzykę?
Audio
  • Cinemon w Czwórce - jak brzmi ich koncepcja rocka? (Będzie głośno!/Czwórka)
Muzycy z Cinemon czyli Michał Wójcik (gitara, wokal) i Kuba Pałka (bębny, wokal) oraz gospodarz Będzie głośno Damian Sikorski
Muzycy z Cinemon czyli Michał Wójcik (gitara, wokal) i Kuba Pałka (bębny, wokal) oraz gospodarz "Będzie głośno!" Damian Sikorski Foto: Czwórka

Krakowska formacja Cinemon brzmi jak - w odpowiednich dawkach - lata 70. (King Crimson, Jimi Hendrix, Led Zeppelin czy Pink Floyd), 90. (Neil Young i jego młodsze inkarnacje w postaci Pearl Jam) i czasy obecne (trochę jak oni sami). To nowoczesny vintage rock, grunge, blues, pop - cokolwiek, co lubisz najbardziej - przekonywali muzycy, Michał Wójcik i Kuba Pałka.

Cinemon Lubimy oglądać świat zza okna naszego samochodu. A jeszcze bardziej lubimy oglądać go ze sceny

W rozmowie z Damianem Sikorskim wspominali czasy, kiedy powstali, a także podzielili się planami na przyszłość. - Data naszego powstania jest nie do końca określona, pamiętamy jednak pierwszy koncert 6 stycznia 2006 roku - opowiadali muzycy, którzy w tym roku wybierają się na kultowy festiwal Spring Break. - Tam chodzi o to, żeby w ciągu 30 minut pokazać się branży i publiczności - tłumaczyli.

Słuchając nagrania audycji przekonacie się też, dlaczego Cinemon najlepiej czują się w trio, jakie koncerty zagrają poza granicami Polski oraz jak zabrzmieli na żywo w Czwórkowym studiu.

Sprawdź też:
Czesław Mozil Kasia Dydo 1200x660.jpg
Czesław Mozil: dzisiaj Mozart byłby punkowcem

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Michał Wójcik (gitara, wokal) i Kuba Pałka (bębny, wokal) - Cinemon

Data emisji: 31.03.2017

Godzina emisji: 18.10

jsz/mc

Czytaj także

BeMy radzą, jak zaistnieć na polskiej scenie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 12:00
Grają od dziecka, ale od 3 lat robią to w Polsce. - Na początku, jako ludzie znikąd i bez kontaktów, nie mieliśmy z tym łatwo. Stąd decyzja o wzięciu udziału w telewizyjnym show. W naszym przypadku okazała się słuszna - mówią muzycy BeMy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stefski & Hutch: gramy to, na co mamy ochotę

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017 11:30
W "Będzie głośno!" rockowy duet Stefski & Hutch, czyli Stéphane Włodarczyk i Tomasz Bogacki, pokazał, jak połączyć alternatywę, klasyczne piosenki rockowe i dziwne muzyczne pomysły różnego pochodzenia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czesław Mozil: dzisiaj Mozart byłby punkowcem

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 11:50
- Kocham operę i nie muszę jej rozumieć. W Polsce boimy się sztukę przeżywać tak po prostu - przekonuje w Czwórce artysta, nawiązując do pracy nad swoim najnowszym albumem, który nagrał z barokową orkiestrą Arte dei Suonatori.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Futurelight: nasz debiut przyniesie coś świeżego

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 14:50
Tuż przed rozpoczęciem objętej patronatem Czwórki trasy koncertowej, w "Muzycznym Lunchu" pojawił się wokalista i gitarzysta Futurelight Adrian Sęk. Skąd muzycy tego zespołu biorą koncepcję na swoją twórczość?  
rozwiń zwiń