Się mówi
2015/11/04
14:00
Tytuł |
Się mówi
2015/11/04
14:00
|
Prowadzący |
Firan Piotr
|
Opis |
14:00-14:30 -Jakub Jamrozek
Nie dać się podejść "kieszonkowcom"!
"Kradną portfele, telefony i biżuterię. Najczęściej ich ofiarami padają obcokrajowcy i pijane osoby. Dlaczego? Bo niczego się nie spodziewają.
Małopolska policja ostrzega przed nowymi metodami kieszonkowców. Najczęściej ich ofiarami padają w ostatnim czasie osoby nietrzeźwe oraz obcokrajowcy. Popularną metodą odwrócenia uwagi, by okraść jest przytulane przez kobiety mężczyzn lub potrącanie ramieniem, w celu wywołania zamieszania.
Najłatwiejszym celem są osoby śpiące na ławkach lub przystankach. Niczego się bowiem nie spodziewają. Równie atrakcyjnym źródłem dochodu są zagraniczni turyści, których najczęściej okradają piękne kobiety. Policjanci zatrzymali m.in. dwie kobiety pochodzące ze Słowacji, które korzystając z metody "na przytulanie" okradły pijanego Austriaka. Funkcjonariuszom udało się w tym przypadku odzyskać mienie mężczyzny.
Większość spraw związanych z kradzieżami kieszonkowymi prowadzi I Komisariat Policji w Krakowie, na którego terenie znajduje się większość krakowskich lokali gastronomicznych oraz pubów. Wspierani są przez pracowników specjalnej komórki zwalczającej kieszonkowców oraz wydział kryminalny komendy miejskiej"
MATERIAŁ: rozmowa z rzecznikiem Straży Miejskiej +ofiary kieszonkowców
STUDIO: Marcin Popowski, detektyw który zamieścił na swojej stronie tekst o kieszonkowcach http://www.popowski.pl/moje-artykuly/items/kieszonkowcy-czyli-doliniarze.html + studenci kryminalistyki
14.35 KONKURS KRĘCIOŁ
15.00 Trening z trenerem czyli Mateusz Grzesiak podpowie...- Jakub Jamrozek
Jak się motywować?
SONDA: Sposoby na lenia? Co robić kiedy nic się nie chce?
Materiał-Ania Hardej
5 listopada do Polski zawitają dinozaury! Na największej wystawie na świecie będzie można zobaczyć aż 40 okazów w skali 1:1. Są to roboty-dinozaury, które będą się poruszać. Nowoczesny mechanizm będzie odpowiadał za mimikę oraz ruchy kończyn. Wszystko oczywiście w scenerii lasów z tamtego okresu. Wystawa na błoniach Stadionu Narodowego
15.35 NBP- gospodarczy temat dnia
15.43 EURANET PL
|
Goście |
Marcin Popowski, Wioletta Szubska |
Playlista |
|
Tagi |
|
Prowadzący: Firan Piotr
Goście: Marcin Popowski, Wioletta Szubska
Data emisji: 04.11.2015