X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przekażmy sobie znak pokoju. Czy taki dialog jest potrzebny?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 17:00
- Jestem księdzem od 25 lat i uważam, że osoby homoseksualne są tak samo widoczne w Kościele jak wszyscy inni. Nikt nie udaje, że ich nie ma - mówi dominikanin o. Paweł Krupa.
Audio
  • Czy kampanie takie jak "Przekażmy sobie znak pokoju" są potrzebne? (Czat Czwórki/Czwórka)
Fragment plakatu promującego kampanię
Fragment plakatu promującego kampanięFoto: mat. prasowe

Natomiast Alicja Budzyńska z magazynu "Kontakt" tak tłumaczy zasadność kampanii. - Mimo fali krytyki wydaje mi się, że to dobrze, iż ten temat zaistniał w debacie publicznej. Dzięki temu katolicy mają szansę zobaczyć, że homoseksualiści istnieją w Kościele - przekonuje.

Akcja ma przypomnieć, że z wartości chrześcijańskich wypływa konieczność postawy szacunku, otwarcia i życzliwego dialogu wobec wszystkich ludzi, także homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych. Prowadzący audycję przypomniał stanowisko Episkopatu Polski. - Wyraża on przekonanie, że katolicy nie powinni brać w udziału w kampanii, gdyż rozmywa ona jednoznaczne wymagania Ewangelii - cytował Piotr Firan, a jego goście odnoszą się zarówno do zdania Episkopatu, jak i intencji pomysłodawców akcji. Więcej w nagraniu audycji.  

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Justyna Tylczyńska

Goście: Alicja Budzyńska (magazyn "Kontakt"), o. Paweł Krupa (dominikanin), Paweł Dobrowolski (współautor kampanii), Piotr Żyłka (red. naczelny "Deon.pl")

Data emisji: 15.09.2016

Godzina emisji: 15.10

kul/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sekty. Niebezpieczne substytuty rodziny?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 17:14
Swoje działania nasilają w wakacje, choć werbują tak naprawdę przez cały rok. Do sekty łatwo jest wejść, ale wspólnotę taką trudno jest opuścić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzina 500+. Na wakacje, AGD czy rozwój rodziny?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2016 17:15
Od pięciu miesięcy polskie rodziny mogą liczyć na pomoc państwa. - Program "Rodzina 500+" jest dobrym zastrzykiem pieniędzy, ale nie sądzę, żeby wpłynął na rozwój demograficzny. Tak przynajmniej wskazują różne badania - przekonuje ekspert polityki społecznej Izabela Przybysz.
rozwiń zwiń