Johny Rockers - reggae to ich punkt wyjścia

Zespół powstał w 2014 roku w Warszawie z inicjatywy Johny'ego, producenta muzycznego, kompozytora oraz wokalisty. W Czwórce jego członkowie opowiadali o muzycznych początkach oraz o tym, dlaczego grając reggae istotne jest, aby mieć swoje własne miejsce. Słuchaliśmy także ich najnowszego krążka "Stay Connected", który ukaże się 10 marca.  
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Meik/Shutterstock.com
O Audycji
Tytuł Johny Rockres - reggae to ich punkt wyjścia
Opis Korzenie muzyków Johny Rockers są bardzo różne: leader i wokalista zespołu Johny na poważnie zaczął myśleć o reggae dopiero w 2009 roku, natomiast perkusistka Kasia pierwsze kroki w reggae'owych rytmach stawiała już w wieku 8 lat. - Moja przygoda z muzyką zaś zaczęła się, gdy miałem 7 lat. Skończyłem pierwszy stopień fortepianu, a potem zacząłem grać na basie. Byłem też członkiem Five Little Birds - wspominał Dżdżysty James, basista Johny Rockers.   

Nazwa formacji powstała spontanicznie, a zaproszeni muzycy zapewniali, że w kwestiach artystycznych działają razem. - Jako leader jestem otwarty na różne propozycje. Głównym kompozytorem "Stay Connected" jest nasz klawiszowiec Łukasz Bytner - wyjaśniał Johny. W rozmowie z Makenem zdradził też, dlaczego pisze teksty głównie w języku angielskim. - Chcieliśmy zrobić tę płytę tak, aby mogła ona trafić w każde miejsce na ziemi - opowiadał.

A jakie jest przesłanie albumu "Stay Connected", jakie muzycy Johny Rockers mają plany związane z jego promocją oraz dlaczego przed założeniem zespołu Johny zdecydował się na otwarcie studia - tego dowiecie się słuchając nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Goście: muzycy z Johny Rockers: Johny (wokal), Kasia (perkusja), Andrzej (bas) i Filip (gitara)

Data emisji: 7.03.2017

Godzina emisji: 22.00

jsz/ku

Zespół Johny Rockers i Maken w Czwórce
Zespół Johny Rockers i Maken w Czwórce
Playlista
Tagi
Playlista