X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kapela ze Wsi Warszawa o muzyce wybrzmiewającej naturą

- Opowiadamy o poszukiwaniu duchowości oraz o tym, w jakich miejscach ona się manifestuje. Przywołujemy ducha transowości, zatracania się w muzyce, tak, jak to kiedyś miało miejsce. To wszystko zakodowane jest głęboko w naszym DNA - opowiadał współzałożyciel Kapeli ze Wsi Warszawa i dziennikarz radiowej Czwórki Maciej Szajkowski.
Kapela ze Wsi Warszawa
Kapela ze Wsi WarszawaFoto: PAP/Michał Walczak
O Audycji
Tytuł  "Re:akcja mazowiecka" - kultura żywa na nowej płycie Kapeli ze Wsi Warszawa
Opis

- To, że na najnowszej płycie pojawiają się elementy organiczne wynika z tego, chcieliśmy, żeby wybrzmiała naturą. Tradycyjni muzykanci inspirowali się śpiem ptaków i szumem drzew. Elementy psychodelii na naszej płycie wynikają stąd, że podobnie jak w naturze - wpływ niektórych jej atrybutów może wprowadzić w odmienne stany świadomości, my chcieliśmy zrobić to samo, dzięki wydobyciu esencjonalności z instrumentów - opowiadali muzycy.

Co odkrywają przed swoimi słuchaczami na płycie "Re:akcja mazowiecka"? W jaki sposób łączą tradycję z muzyką psychodeliczną? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Maciej Szajkowski, Magdalena Sobczak-Kotnarowska I Sylwia Świątkowska - muzycy z zespołu Kapela ze Wsi Warszawa Maciej Szajkowski, Magdalena Sobczak-Kotnarowska I Sylwia Świątkowska - muzycy z zespołu Kapela ze Wsi Warszawa

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji "Strefa Dread", w której połączyliśmy się z Londynem, żeby porozmawiać z zespołem Chainska Brassika - zwycięzcami konkursu Ostróda Reggae Festival. Zapytaliśmy m.in. o wrażenia z niedawnego pobytu na Jamajce.


***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Goście: Magdalena Sobczak-Kotnarowska, Sylwia Świątkowska i Maciej Szajkowski (muzycy z zespołu Kapela ze Wsi Warszawa)

Data emisji: 18.12.2017

Godzina emisji: 22.04

ac

Playlista
Tagi

Playlista