I-Grades. Polskie wokalistki na Jamajce

- Nasze początki sięgają jeszcze hip-hopu - zdradza Basia Miedzińska. - Do reggae trafiłyśmy przez Ras Lutę - dodaje Magdalena Dzięgiel. - Usłyszał nas w 2009 roku i po jakimś czasie zaproponował współpracę przy swoim reggae albumie i tak to się zaczęło - dodają.
Maken i I-Grades
Maken i I-GradesFoto: Maken/Czwórka
O Audycji
Tytuł I-Grades. Polskie wokalistki na Jamajce
Opis

I-Grades muzycznie związane są m.in. z Ras Lutą, Mesajah, Kamilem Bednarkiem, ale i zagranicznymi artystami. - Te jamajskie doświadczenia przekładają się na naszą twórczość dość mocno - mówią wokalistki. - Poznanie tej kultury było dla nas początkowo szokiem - przyznają. 

Dziś ich teledyski powstają na Jamajce, tam też umiejscowiły produkcję swojego singla. Maken przyznaje, że w tych utworach słychać Jamajkę. 

Magdzie i Basi udało się nagrać singiel "Only Love" we współpracy z artystą Sizzla, który jest niemal wielbiony na Jamajce, i który buduje sobie swoje własne muzeum. 

Jaka jest muzyka I-Grades? Kto za co odpowiada na ich płycie? Kiedy ją usłyszymy? Jak przygotowały swoją muzyczna selekcję dla Czwórki i czemu właśnie tak? O tym wszystkim w "Strefie Dread". 

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: I-Grades (Barbara Miedzińska, Magdalena Dzięgiel)

Data emisji: 22.05.2018

Godzina emisji: 22.04

pj/kd

Playlista
Tagi
Playlista