X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

I-Grades. Polskie wokalistki na Jamajce

- Nasze początki sięgają jeszcze hip-hopu - zdradza Basia Miedzińska. - Do reggae trafiłyśmy przez Ras Lutę - dodaje Magdalena Dzięgiel. - Usłyszał nas w 2009 roku i po jakimś czasie zaproponował współpracę przy swoim reggae albumie i tak to się zaczęło - dodają.
Maken i I-Grades
Maken i I-GradesFoto: Maken/Czwórka
O Audycji
Tytuł I-Grades. Polskie wokalistki na Jamajce
Opis

I-Grades muzycznie związane są m.in. z Ras Lutą, Mesajah, Kamilem Bednarkiem, ale i zagranicznymi artystami. - Te jamajskie doświadczenia przekładają się na naszą twórczość dość mocno - mówią wokalistki. - Poznanie tej kultury było dla nas początkowo szokiem - przyznają. 

Dziś ich teledyski powstają na Jamajce, tam też umiejscowiły produkcję swojego singla. Maken przyznaje, że w tych utworach słychać Jamajkę. 

Magdzie i Basi udało się nagrać singiel "Only Love" we współpracy z artystą Sizzla, który jest niemal wielbiony na Jamajce, i który buduje sobie swoje własne muzeum. 

Jaka jest muzyka I-Grades? Kto za co odpowiada na ich płycie? Kiedy ją usłyszymy? Jak przygotowały swoją muzyczna selekcję dla Czwórki i czemu właśnie tak? O tym wszystkim w "Strefie Dread". 

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: I-Grades (Barbara Miedzińska, Magdalena Dzięgiel)

Data emisji: 22.05.2018

Godzina emisji: 22.04

pj/kd

Playlista
Tagi
Playlista