X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

3City Stompers. "Ukształtowała nas trójmiejska alternatywa"

3City Stompers na scenie działają od pięciu lat. W październiku pod szyldem wydawnictwa Jimmy Jazz Records pojawiła się ich debiutancka płyta pt. "Hulanka".
Maken  3City Stompers
Maken & 3City Stompers Foto: Czwórka
O Audycji
Tytuł 3City Stompers. Trójmiejska ska alternatywa
Opis

Trójmiejska alternatywa lat 80.

Ukształtowała ich polska scena alternatywna końca ubiegłego stulecia i tradycje polskiego reggae z tamtego okresu. Choć wychowali się na muzyce Apteki, czy Pancernych Rowerów, to podkreślają, że zależało im na oddaniu unikalnego, trójmiejskiego brzmienia.

- Nasi muzycy wywodzą się z różnych środowisk. Sami nawiązujemy do trójmiejskiej sceny alternatywnej i brzmień lat 80., to wszystko do dziś żyje w naszych głowach. Dorzuciliśmy do tego typowo trójmiejskie granie, które charakteryzuje się nieco innymi akcentami, innym brzmieniem gitar. Chcieliśmy by, to było słychać w naszej muzyce – mówili.

Wolne miasto ska i nadmorskie korzenie

Choć, jak mówili trójmiejska scena nie jest przesiąknięta klimatem ska, to gatunek mocno wrósł w twórczość muzyków. - Ska nigdy nie zagościło w Gdańsku na stałe. To nie jest gatunek popularny w Polsce, nie usłyszy się go w radiu. Sama dopiero z czasem odkryłam, że jest mi bliski. Wszystkie ulubione zagrywki, które znałam z utworów Maanamu czy Pidżamy Porno wywodziły się właśnie ze ska - dodawała Aneta Cichocka.

Co oznacza dla nich noszenie czarno-białej szachownicy? Kim są "rudeboys" i "skinheadzi"? Czym jest "ska misja" i jak za pomocą muzyki walczą ze stereotypami? Więcej o tym w nagraniu rozmowy.

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji, w której rozmawialiśmy o filmie "Serce Jamajki", Czwórka objęła swoim patronatem. POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Data emisji: 11.11.2019

Godzina emisji: 22.01

ac/kul

Goście

Aneta Cichocka, Tomasz "Linton" Witbrot

Playlista
Tagi

Playlista