Rok 2019 w reggae. "Weterani to wciąż największa wartość"

Paweł Szewczukiewicz, znany jako 27Pablo, znany promotor i didżej z Dancehall Masak-Rah podsumowuje rok 2019 w muzyce reggae.
27Pablo i Maken
27Pablo i MakenFoto: Czwórka/archiwum prywatne
O Audycji

Czytaj także
Yelram koncert 1200BB.jpg
Yelram. Koncert zwycięzców Czwórka Reggae Contest

- Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, więc ja nie narzekam na ostatnie 12 miesięcy, choć jeśli chodzi o polski kontekst miałbym powody - śmieje się gość Czwórki.

Dla Makena i 27Pablo 2019 rok był przede wszystkim czasem powrotu jamajskich weteranów - w bardzo dobrej kondycji z bardzo ciekawymi płytami. - Uwagę zwróciłem na nowy krążek Lee Perry'ego. To artysta, po którym nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać, tymczasem dubowa wersja albumu "Heavy Rain" nie tylko przewinęła się przez ważne rankingi muzyczne, ale też otrzymywała świetne recenzje na ważnych portalach muzycznych, na których płyty jamajskie pojawiają się bardzo rzadko - opowiada Paweł Szewczukiewicz.   


Czytaj także
No Logo & Maken 2_2_preview 1200.jpg
No Logo. W Sejnach mogą tworzyć WRRR i alternatywne reggae

Rozmówca Makena przyznał też, że w ostatnim roku jamajską scenę muzyczną śledził głównie w kontekście nowych singli. Co wpadło mu w ucho? Kto go zaskoczył? I dlaczego rozczarowała go polska scena reggae? O tym m.in. w nagraniu audycji.

Strefa Dread - druga godzina audycji >>>

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Paweł Szewczukiewicz (27Pablo)

Data emisji: 13.01.2020

Godzina emisji: 22.01

kul/ac

Playlista