Dub Pistols z nowym krążkiem "Addict". "Muzyka z pozytywną energią"

Światło dzienne właśnie ujrzał kolejny album od Dub Pistols, zatytułowany "Addict". Na krążku znajdziemy jedenaście kawałków, pełnych pozytywnych emocji. Ale nie tylko. 
Maken i Barry z Dub Pistols
Maken i Barry z Dub PistolsFoto: arch. pryw.
O Audycji

- Ten album nagrywany był przez ostatnie dwa, może trzy lata, więc nie jest refleksją na temat tego, co dzieje się teraz. Muzyka, którą dziś tworzę zapewne będzie nieco inna - tłumaczył Barry Ashworth z Dub Pistols. - Staram się dziś robić muzykę pozytywną. Choć czasy są mroczne, my patrzymy w kierunku piękniejszych dni.


Posłuchaj
46:02 [CZWORKA]CZWORKA (PCM) 2020_10_19 Pr4_Strefa_Dread.mp3 Barry Ashworth o nowym krążku i twórczości Dub Pistols (Strefa Dread/Czwórka)

 

Tytuł płyty "Addict" (z ang. "Uzależniony") odnosi się do bycia uzależnionym od...basowej muzyki. - Jako Dub Pistols oczywiście przeszliśmy przez etap "sex, drugs and rock’n’roll". Żyliśmy w taki sposób, byliśmy w takich miejscach. Dziś jednak chodzi nam o coś innego, inny styl życia i muzykę. Sam wciąż tęsknię też czasem za dziecinnością - mówił artysta. 


Barry Ashworth i Maken w trakcie wywiadu/screen Barry Ashworth i Maken w trakcie wywiadu/screen

Czytaj także:

Dr. Ring-Ring: cały duch to zrozumienie i miłość
Stephen Newland: Underground to miejsce, gdzie jesteś wolny

Na tym krążku znajdziemy jednak odniesienia do trudnej współczesności, chodzi m.in. o utwór "Dark Days Dark Times", czyli "Ciemne dni, ciemne czasy". - Ten numer odnosi się do przemocy gangów, która miała miejsce w Londynie. Powstał około roku temu i . oddawał nastrój tamtego czasu, ale wśród słuchaczy oczywiście budzi skojarzenie z tym, co dzieje się teraz - tłumaczył artysta.

Źr. Dub Pistols/"Dark Days Dark Times" (Official Video)

Przy powstawaniu tego krążka brali udział znani producenci i artyści. - Jestem otoczony fantastycznymi muzykami, jak Tim Hutton czy Dave Budgen. Tim tworzy też dla Groove Armada, The Prodigy, można wymieniać. Ostatnio pracuję z King Yoof czy Billem Borezem. Ja tylko przychodzę więc z pomysłami - zdradza Barry Ashworth.

Zapraszamy również do wysłuchania drugiej godziny "Strefy Dread">>>

W rozmowie z Czwórką opowiadał także o swojej muzycznej filozofii. - Moja miłość do jamajskiej muzyki jest oczywista, podobnie, jak zamiłowanie do muzyki punk. Wszystko zaczęło się od The Specials i The Clash. Dla mnie to było coś zupełnie naturalnego - opowiadał artysta. - Dziś chcemy jednak do naszej twórczości dodać m.in. elektronikę. Myślę, że jesteśmy The Specials XXI wieku. Albo współczesnymi The Clash.

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Barry Ashworth (założyciel Dub Pistols)

Data emisji: 20.09.2020

Godzina emisji: 22.15

kd

Playlista
Tagi
Playlista