Radikal Guru z płytą "Beyond The Borders" - muzyka ponad granicami

- Tytuł dotyczy wszystkich granic, nie tylko tych fizycznych, państwowych, ale także naszych własnych, mentalnych, które wciąż staramy się przekraczać - mówił Mateusz Miller, czyli Radikal Guru.
Maken i Mateusz Miller
Maken i Mateusz Miller Foto: screen/Maken
O Audycji

W piątek 13 listopada światło dzienne ujrzał najnowszy krążek Radikal Guru "Beyond The Borders", czyli "Ponad granicami". Na ten krążek fani grupy musieli czekać aż cztery lata. "Beyond The Borders" to dziesięć kompozycji, które, jak podkreślał gość Czwórki, są bardzo ważne dla Radikal guru, mają też wymiar symboliczny.

Posłuchaj
64:43 2020_11_16 22_01_15_PR4_Strefa_Dread.mp3 Mateusz Miller z Radikal guru o nowej płycie "Beyond The Borders" (Strefa Dread/Czwórka) 

Zdaniem gospodarza audycji, okładka, na której widnieje labirynt z drutu kolczastego, który trzeba pokonać, by dość do Ziemi, jest bardzo wymowna. - Ta oprawa jest symboliczna, zwłaszcza w czasie pandemii, gdy wszyscy jesteśmy usidleni nie tylko w więzieniu domowym, ale i społecznym - tłumaczył Mateusz Miller.

Posłuchaj także:

* Warszaw Afrobeat Orchestra z nową płytą pełną emocji
Dub Pistols z krążkiem "Addict". "Muzyka z pozytywną energią"

Jak podkreślał, tytułowe przekraczanie granic także jest symboliczne. - Chodzi o mentalne granice, z którymi się na co dzień mierzymy, własne granice, ale także te fizyczne, których teraz przekraczać właściwie możemy - mówił muzyk.

Źr. Radical guru - Beyond The Borders

Płyta "Beyond The Borders" ukazała się nakładem wytwórni Moonshine Rocordings i jak czytamy to "radykalne digital-dubowe brzmienie, różnorodne stylistycznie wokale i bogate aranżacje". Na krążku usłyszymy wielu znamienitych gości, pojawili się m.in. Junior Dread (Brazylia), Tenor Youthman (Rosja) Marina P (Włochy), Baptiste (Francja), Troy Berkley (Francja) lub debiutującej Lady Skavya z Indii - To przekaz ponad granicami - mówił Mateusz Miller.

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Mateusz Miller (Radikal Guru)

Data emisji: 16.11.2020

Godzina emisji: 22.15

kd

Playlista
Tagi
Playlista
  • Double Tiger, - Universal Love feat. Karim Israel
  • Kabaka Pyramid, - Trample Dem
  • The Late Ones, - Babylon Exists
  • Radikal Guru, - Riddim One feat Vale
  • Radikal Guru, - Do the Right Thing feat Marina P
  • Radikal Guru, - Higher Frequency feat. Troy Berkley
  • Radikal Guru, - Together We Shall Overcome
  • Radikal Guru, - Beyond The Brothers feat. Baptiste
  • Radikal Guru, - Lost and Found feat. Lady Skavya
  • Radikal Guru, - Ready Fi War