Emiliyah and the MightyZ All Stars z trasą koncertową po Polsce

Emilia "Emiliyah" Witkiewicz ze swoją londyńską grupą The Mightyz All Stars zagra w Polsce trasę koncertową. - Szerzymy pozytywne wibracje, wysyłamy w świat dobre emocje. Chcemy wyjść do ludzi z tym, co kochamy, to dla nas motywacja do działania - opowiadała artytka w rozmowie z Makenem. 
Emiliyah
EmiliyahFoto: mat. prom. artystki
O Audycji

Emilia "Emiliyah" Witkiewicz to artystka pochodząca z Warszawy, swoją muzyczną podróż rozpoczęła od jazzu, bluesa i muzyki soul, jednak ostatecznie wybrała reggae. - Czerpię inspiracje w twórczości wielu artystów, jednak tworząc swoją muzykę staram się nikogo nie naśladować - mówiła wokalistka w Czwórce. 

Posłuchaj
56:02 2021_09_13 22_01_57_PR4_Strefa_Dread.mp3 Wywiad z Emiliyah przed polską trasą koncertową (Strefa Dread/Czwórka)

W drugiej połowie września wraz z grupą The Mightyz All Stars usłyszeć będzie można ją usłyszeć na polskich scenach m.in. w Kielcach, Szczawnicy, w Warszawie, Toruniu, Ciechanowie czy Częstochowie. - To kontynuacja ubiegłorocznej trasy, której ostatecznie nie udało się doprowadzić do szczęśliwego finału. Uważam, że ludzie potrzebują pozytywnych wibracji, dlatego nasza trasa jest tak szeroko zakrojona - mówiła artystka. 

Czytaj także:

Lefty Rudeboy połączył legendę rosyjskiego reggae i jamajskiego wizjonera

The Mightyz All Stars to grupa doświadczonych muzyków, w której skład wchodzą: basista Stuart "MightyZ" Inglis, klawiszowiec James "The Jazz Priest" Richardson, perkusista J Sealy, Bri Cotter, oraz gitarzysta Clinton "Rock" Jones. - To grupa bardzo internacjonalna, a jednocześnie ciekawy skład pod względem muzycznym, wspaniale nam się współpracuje - podkreślała gość Czwórki. 

Źr. Emiliyah and the MightyZ All Stars/Magnificent

Artystka opowiadała także o okresie pandemii. - Przetrwałam, ale udało mi się to wyłącznie dzięki muzyce. Jestem bardzo zadowolona, bo wraz z kolegami z zespołu stworzyliśmy wiele "muzycznych dzieci". Choć nie mogliśmy się spotkać, robiliśmy to online - mówiła wokalistka.

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Emilia "Emiliyah" Witkiewicz 

Data emisji: 13.09.2021

Godzina emisji: 22.05

kd

Playlista