Sylwia Łaskawska - Hokeistki wciąż z szansami na igrzyska olimpijskie

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 22:01
Po wygranych prekwalifikacjach w Bytomiu polskie hokeistki powalczą o igrzyska olimpijskie w turnieju w Chomutowie.
Sylwia Łaskawska
Sylwia ŁaskawskaFoto: arch. Sylwii Łaskawskiej / Hokejowe Orlice / Michał Chwieduk

Polskie hokeistki na lodzie wciąż zachowują szansę na awans do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Pierwszy krok już zrobiły. W Bytomiu wygrały turniej prekwalifikacyjny pokonując kolejno: 12:0 Turcję, 8:1 Meksyk i... 3:2 Holandię. W tym ostatnim spotkaniu nasz zespół przegrywał do 53. minuty 0:2, ale potem w dwie minuty strzelił trzy gole i wygrał 3:2.
Teraz kolejny turniej i... jeszcze groźniejsze rywalki: Czeszki, Węgierki i Norweżki. Aby w listopadzie wywalczyć olimpijski awans trzeba wygrać ten listopadowy turniej w Chomutowie, ci jest piekielnie trudnym zadaniem.
O walce o igrzyska, zwiększającej się popularności kobiecego hokeja w Polsce oraz swojej przygodzie z tym sportem w "Strefie sportu" opowiadała reprezentantka Polski - Sylwia Łaskawska.

W naszej audycji było też o sukcesie Polaków w ME w grze w padla.

***

Mateusz Borgieł - W maratonie kajakowym bardzo ważne są... "przenoski"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 22:01
Kanadyjkarz Mateusz Borgieł - dwukrotny wicemistrz świata maratonie opowiada o sporcie, w którym odnosi sukcesy.

Po kontuzji i pechu w walce o olimpijską kwalifikację Arek Kułynycz dopiął swego i stanął na podium mistrzostw świata w zapasach.

Najlepsza koszykarska liga świat kończy 75 lat i rozpoczyna jubileuszowy sezon.