Akademicka Młodzieżowa Liga Siatkówki

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2022 23:55
Nowe studenckie rozgrywki w siatkówce mają ruszyć już od nowego roku akademickiego.
Audio
Sebastian Świderski, Sebastian Lisicki, Alojzy Nowak, Natalia Kierlewicz i Kamil Bortniczuk podczas spotkania dotyczącego powstania AMLS
Sebastian Świderski, Sebastian Lisicki, Alojzy Nowak, Natalia Kierlewicz i Kamil Bortniczuk podczas spotkania dotyczącego powstania AMLSFoto: AZS / Tomasz Jędrzejowski

Akademicki Związek Sportowy nawiązał oficjalną współpracę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i wszystko wskazuje na to, że już od nowego roku akademickiego rozgrywki zainauguruje Akademicka Młodzieżowa Liga Siatkówki.

O tym projekcie w Czwórce mówili prezes AZS - prof. Alojzy Nowak, prezesem PZPS - Sebastian Świderski oraz dyrektorem pionu szkolenia PZPS - Krzysztof Felczak, który w skrócie opisał założenia projektu - posłuchajcie rozmowy.

Akademicka Młodzieżowa Liga Siatkówki ma być powiązany z młodzieżowymi mistrzostwami Polski w kategorii U23 kobiet i mężczyzn w siatkówce.

Podczas spotkania obecny był także m.in. minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, który także uważa, że te rozgrywki to możliwość płynnej kontynuacji szkolenia młodych siatkarzy po programach, które już funkcjonują w szkoleniu młodszych siatkarzy.

Uczestnikami rozgrywek w ramach Akademickiej Młodzieżowej Ligi Siatkówki, a także Młodzieżowych Mistrzostw Polski będą mogli zostać studenci i studentki do 23 roku życia oraz uczniowie i uczennice szkół średnich, reprezentujący kluby AZS, które posiadają licencję PZPS.

***

Darek Matyja

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka
Czytaj także

Celtics zagrają z Warriors w finale NBA

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2022 08:01
Poranny przegląd sportowy - 30 maja 2022.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hurkacz przegrał z Ruudem w Paryżu

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2022 15:30
Hubert Hurkacz na 1/8 finału zakończył swoją przygodę z tegorocznym Roland Garros.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Świątek w ćwierćfinale Roland Garros

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2022 08:30
Trudny mecz Igi Świątek w 1/8 finału, zakończony wygraną w trzech setach z Chinką Qinwen Zheng. 
rozwiń zwiń