Mateusz Szlachetka - mistrz świata U23 w koszykówce 3x3

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2022 22:01
Polscy koszykarze 3x3 z MŚ U23 przywieźli złote medale - a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Mateusza Szlachetkę, który tym razem odwiedził "Strefę sportu".
Mateusz Szlachetka (numer 4)
Mateusz Szlachetka (numer 4)Foto: arch. Mateusza Szlachetki

Polscy koszykarze 3x3 zostali niedawno mistrzami świata w koszykówce 3x3 do lat 23. Podczas turnieju w Bukareszcie w finale pokonali 21:20 Serbię, a najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Mateusz Szlachetka.
To on oddał decydujący o złocie rzut za dwa punkty w końcówce meczu finałowego.
Wcześniej Polacy w grupie pokonali Francję 19:16, Ukrainę 21:12, Holandię 21:17 oraz przegrali z Brazylią 19:22. W ćwierćfinale wygrali z Chińczykami 21:17, a w półfinale z Litwą 21:18.
Nasz zespół oprócz Mateusza Szlachetki tworzyli: Adrian Bogucki, Michał Lis i Michał Sitnik.

W poniedziałkowej "Strefie sportu" Mateusz Szlachetka opowiedział o walce o złoto... ale nie tylko - posłuchajcie rozmowy.

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka dariusz matyja

Tydzień pozostał do rozpoczęcia nowego sezonu koszykarskiej ligi NBA.

Baseball po polsku...

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2022 22:01
Paweł Rojek - trener Centaurów Warszawa zaprosił "Strefę sportu" na trening...

Siatkarka Radomki - Natalia Murek o mistrzostwach świata, występie Polek w tym turnieju oraz rozgrywkach ligowych.