Ostatnia aktualizacja: 25.10.2022 22:15
Podczas gali stulecia Polskiego Związku Zapaśniczego nagrodę dla najlepszej zapaśniczki minionego wieku dostała Monika Michalik.
Monika Michalik
Monika MichalikFoto: Darek Matyja

W 2016 roku podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro Monika Michalik wywalczyła brązowy medal w turnieju zapaśniczek w kategorii do 63 kilogramów. To jej największy sukces w karierze i najważniejszy powód, dla którego została uznana najlepszą zapaśniczką stulecia Polskiego Związku Zapaśniczego.

W rozmowie z Darkiem Matyją we wtorkowej Strefie sportu Monika opowiedziała o emocjach towarzyszących takiemu wyróżnieniu, ale też o swoim życiu po zakończeniu sportowej, zawodniczej kariery.

Oprócz tego w audycji mówiliśmy o igrzyskach sportów motorowych, w których w kategorii esportowej wystartuje Marcin Świderek. Było też o ogłoszeniu szerokiej kadry reprezentacji Polski w futbolu amerykańskim.

***

Tytuł audycji: Strefa sportu
Prowadzący: Robert Grzędowski
Data emisji: 25 10 2022
Godzina emisji: 21.30

***

24 października w Buenos Aires rozpoczną się igrzyska sportów wrotkarskich - World Skate Games. Wystąpi w nich Klaudia Hartmanis.

Polscy torowcy nie wywalczyli we Francji ani jednego medalu... choć kilka startów było obiecujących i podczas igrzysk w Paryżu powinno już być lepiej.

Pogoda pokonała organizatorów giganta w Soelden na inaugurację Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.