Dwukrotna medalistka Zimowej Uniwersjady - Iga Wojtasik

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 22:01
Polscy sportowcy-studenci wrócili z Lake Placid z "workiem" medali - w sumie zdobyli ich 17.
Iga Wojtasik
Iga Wojtasik Foto: Paweł Skraba

Zimowa Uniwersjada w Lake Placid już za nami. Polscy sportowcy-studenci przywieźli z niej 17 medali: 5 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych.
W klasyfikacji medalowej Uniwersjady Polacy zajęli 5. miejsce. Wygrali Japończycy przed Koreą Południową, Kanadą i Francją. Medale w Lake Placid wywalczyli reprezentanci 25 krajów.
4 medale to zasługa naszych panczenistów na długim torze, a w dwóch miała udział Iga Wojtasik, która swoją przygodę ze sportem rozpoczęła od wrotkarstwa szybkiego w swoim rodzinnym mieście Elblągu. Teraz jest studentką AWF w Katowicach i reprezentuje AZS AWF Katowice.

O początkach swojej kariery, jak łączy sport z nauką i startach w Lake Placid opowiedziała w "Strefie sportu".

W naszej audycji przedstawiliśmy też sylwetkę nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski - Fernando Santosa.

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka dariusz matyja

Kamila Żuk dobrze zaprezentowała się podczas zawodów Pucharu Świata w Pokljuce. Teraz z optymizmem patrzy w przyszłość i zapowiada równie udane starty.

Zimowa Uniwersjada zakończona. Nasza reprezentacja szykuje się do powrotu do kraju.

Polska reprezentacja w hokeju na trawie wróciła do kraju z Czech z brązowymi medalami HME U21. O tym sukcesie opowiadał w "Strefie sportu" trener kadry Jacek Adrian.