Agata Lesiewicz - akademicka mistrzyni Polski we wspinaczce na czas

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2023 22:05
W Bytomiu niemal 350 studentów i studentek rywalizowało o medale Akademickich Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej.
Agata Lesiewicz
Agata LesiewiczFoto: arch. Agaty Lesiewicz / Skarpa Bytom

Takiej frekwencji nie powstydziłyby się największe zawody na świecie we wspinaczce sportowej. Do Bytomia przyjechało bowiem 343 zawodników i zawodniczek z 42 uczelni. Rywalizowano w trzech konkurencjach: boulderingu, prowadzeniu i wspinaczce na czas w formacie klasycznym.
I właśnie w czasówce sporą niespodziankę sprawiła Agata Lesiewicz, która w finale pokonała faworyzowaną Natalię Kałucką. Dwa tytuły mistrzowskie - w boulderingu i prowadzeniu zdobyła Bianka Janecka, a aż 3 medale - złoto w boulderingu i czasówce oraz brąz w prowadzeniu wywalczył natomiast Olaf Malinowski.
W klasyfikacji drużynowej najlepsi byli Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz studentki Politechniki Śląskiej w Gliwicach

Posłuchajcie rozmów z Agatą Lesiewicz oraz Olafem Malinowskim.

Medaliści AMP we wspinaczce sportowej 2023Kobiety
bouldering kobiet
1. Bianka Janecka (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach)
2. Małgorzata Włodarczyk (Politechnika Śląska w Gliwicach)
3. Marta Klimaszewska (Uniwersytet Wrocławski)
bouldering mężczyzn
1. Olaf Malinowski (Politechnika Lubelska)
2. Piotr Oleszczuk (Uniwersytet Warszawski)
3. Kajetan Kupś (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
prowadzenie kobiet
2. Maja Rudka (Politechnika Krakowska)
3. Monika Błachut (Politechnika Krakowska)
prowadzenie mężczyzn
1. Piotr Oleszczuk (Uniwersytet Warszawski),
2. Kajetan Kupś (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)
3. Olaf Malinowski (Politechnika Lubelska)
na czas kobiet
1. Agata Lesiewicz (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)
2. Natalia Kałucka (Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie)
3. Daria Tkachova (Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie)
na czas mężczyzn
2. Jan Gurba (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)
3. Hubert Przytuła (Uniwersytet Warszawski)

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka dariusz matyja

O sukcesie Marcina Oleksego, zmianach w męskiej reprezentacji i powstaniu kobiecej kadry Polski w amp futbolu.

Iwona Wicha z Towerrunning Poland oraz Michał Ciecharowski z SALOS Żyrardów o pierwszym w historii tego miasta biegu półmaratońskim, otwartych treningach biegowych oraz o... bieganiu po schodach.

Danuta Dmowska-Andrzejuk i Artur Bochenek przed startem drugiego sezonu tenisowej ligi - 8 drużyn w LOTTO SuperLidze oraz 5 w forBET 1. lidze, a w składach niemal wszyscy najlepsi polscy tenisiści i tenisistki oraz zagraniczni zawodnicy i zawodniczki z czołowej setki rankingu ATP i WTA.