Wojtek Weiss - trener UAM Poznań, złotych medalistek AMP w piłce nożnej

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2023 22:05
Studentki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wykorzystały atut własnego boiska i wywalczyły złote medale Akademickich Mistrzostw Polski.
Wojtek Weiss i jego drużyna UAM Poznań
Wojtek Weiss i jego drużyna UAM PoznańFoto: arch. Wojtka Weissa

Przed Akademickimi Mistrzostwami Polski kobiet w piłce nożnej drużyna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu co prawda była liczona w walce o czołowe miejsca, ale z pewnością nie była głównym faworytem do mistrzostwa.
Tymczasem piłkarki prowadzone przez trenera Wojciecha Weissa wykorzystały w 100% atut własnego boiska i pokonały nie tylko w półfinale faworyzowaną drużynę Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, ale i w finale, po karnych, wygrały z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
O tym sukcesie i początkach kobiecej piłki na UAM w Poznaniu w Akademickiej Strefie sportu opowiadał trener oraz założyciel kobiecej sekcji piłki nożnej tej uczelni - Wojtek Weiss.

16:31 Strefa sportu - 15 czerwca 2023.mp3 Wojtek Weiss w Akademickiej Strefie Sportu

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka dariusz matyja

Zawodnicy AZS UW Warszawa - Bartek Benda i Emil Kalata odwiedzili "Strefę sportu".

16-letni lekkoatletyczny talent: Anastazja Kuś - zawodniczka AZS Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w przyszłości chce być jedną z najlepszych na świecie w biegu na 400 metrów.

Program Narodowa Reprezentacja Akademicka to nie teoria, tylko praktyczna pomoc w studiowaniu.