Nikola Horowska - Trzykrotna medalistka Uniwersjady w Chengdu

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2023 16:58
W Chinach Nikola Horowska wywalczyła dwa złote medale - w skoku w dal i w biegu na 200 metrów oraz srebro w sztafecie 4x100 metrów.
Nikola Horowska
Nikola HorowskaFoto: arch. Nikoli Horowskiej

Letnia Uniwersjada w Chengdu przeszła już do historii i trzeba przyznać, że w tej historii polskiego sportu akademickiego będzie stanowić piękną kartę.
Nasi sportowcy-studenci wywalczyli w Chinach aż 43 medale, zajmując 5. miejsce w uniwersjadowej klasyfikacji medalowej. 16 krążków z Chengdu przywieźli lekkoatleci, a 3 z nich to zasługa Nikoli Horowskiej, która najpierw wygrała skok w dal, potem dołożyła kolejne złoto w biegu na 200 metrów, a na koniec wraz z koleżankami ze sztafety 4x100 metrów stanęła na drugim stopniu podium.

I właśnie z Nikolą Horowską - już po powrocie z Chin - o wrażeniach z Letniej Uniwersjady w Chengdu rozmawiałem w Akademickiej Strefie Sportu.

16:25 Strefa Sportu - 10 sierpnia 2023.mp3 Nikola Horowska po Uniwersjadzie w Chengdu odwiedziła Akademicką Strefę Sportu

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka dariusz matyja

Czołowy polski lekkoatleta specjalizujący się w pchnięciu kulą wybiera się na swoją trzecią Uniwersjadę.

Po złamaniu "magicznych" 50 sekund w biegu na 400 metrów przez płotki czas na kolejne sportowe wyzwania.

Jedna z medalistek Letniej Uniwersjady - taekwondzistka Patrycja Adamkiewicz w Akademickiej Strefie Sportu.