Łukasz Przybytek w drodze na czwarte igrzyska olimpijskie

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2023 16:55
Polscy żeglarze nie zdobyli medali podczas mistrzostw świata w Holandii, ale wywalczyli olimpijskie kwalifikacje w czterech klasach.
Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki - klasa 49er
Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki - klasa 49erFoto: PZŻ / Sailing Energy.

Jest dobrze... choć mogło być lepiej. Nasi żeglarze podczas mistrzostw świata u wybrzeży Hagi co prawda nie zdobyli ani jednego medalu, ale wywalczyli kwalifikacje olimpijskie w czterech klasach: IQFoil kobiet, IQFoil mężczyzn, ILCA 6 oraz 49er.
Właśnie w klasie 49er na siódmym miejscu rywalizację ukończyła załoga Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki, a w czołówce były też jeszcze dwie polskie załogi. Kwalifikacja dla Polski już jest, ale nie jest ona imienna ponieważ wciąż w walce o bilety do Paryża są w klasie 49er dwie inne polskie załogi: Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki oraz Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch.

O mistrzostwach świata w żeglarstwie oraz walce o start w swoich już czwartych igrzyskach olimpijskich opowiedział w "Strefie Sportu" Łukasz Przybytek.

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka dariusz matyja

Mistrzostwa świata, Uniwersjada i mistrzostwa Europy do lat 23 - trzy ważne starty, jeden po drugim - o intensywnym lipcowo-sierpniowym okresie startowym w Akademickiej Strefie Sportu opowiedział Kamil Sieradzki.

Podczas mistrzostw Polski w koszykówce 3x3 złote medale wywalczyła drużyna Isetii, w składzie której był najlepszy zawodnik turnieju finałowego - Michał Wojtyński.

Podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 20-tu wywalczyła srebrny medal w biegu na dystansie 3000 metrów.