Natalia Jabrzyk - trzykrotna medalistka AMŚ w łyżwiarstwie szybkim

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2024 17:05
Studentka Politechniki Łódzkiej w Akademickich Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie szybkim w Hamar w Norwegii wywalczyła dwa złote medale indywidualnie i brąz w drużynie.
Natala Jabrzyk - AMŚ Hamar 2024
Natala Jabrzyk - AMŚ Hamar 2024Foto: Paweł Skraba / AZS

Aż 9 medali przywieźli z Akademickich Mistrzostw Świata z Hamar w Norwegii nasi panczeniści i panczenistki. Z tych dziewięciu medali aż cztery... to złota.
Z trzema medalami powróciła do kraju Natalia Jabrzyk, która zdobyła dwa złota - na 1000 i 1500 metrów oraz brąz w drużynie wraz z Olgą Piotrowską i Mają Płończyk. Pozostałe dwa złota to zasługa Marka Kani, który zwyciężył na 500 i 1000 metrów.
Na 500 metrów po srebro i brąz sięgnęły Iga Wojtasik oraz Martyna Baran. Srebro przywiozła do kraju drużyna mężczyzn w składzie: Karol Karczewski, Michał Kopacz i Maksymilian Rzepka oraz sztafeta mieszana - Magdalena Smędzik i Maksymilian Rzepka.

W klasyfikacji medalowej AMŚ Polacy zajęli drugie miejsce, przegrywając tylko z Norwegami.

O tych mistrzostwach, ale nie tylko, w Akademickiej Strefie Sportu opowiadała Natalia Jabrzyk.

16:24 Strefa Sportu - 29 lutego 2024 - Natalia Jabrzyk.mp3 Natalia Jabrzyk w Strefie Sportu

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka dariusz matyja

Dyrektor ds. rozwoju i marketingu AZS-u AWF-u Katowice – Karol Bar o sukcesach i celach klubu.

Sekretarz AZS-u Łódź - Ola Leszczyńska opowiedziała w Strefie Sportu o sukcesach i celach sportowców łódzkich uczelni.

Judoka Damian Szwarnowiecki solidnie zaprezentował się podczas zawodów Warsaw European Open, teraz - po raz kolejny - chce powalczyć o olimpijską kwalifikację.