Ania Kicińska - chciała być pływaczką, a została dyskobolką i kulomiotką

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2022 22:01
Brązowa medalistka mistrzostw Europy do lat 18-tu w rzucie dyskiem w "Strefie sportu" opowiedziała o początkach swojej kariery sportowej i marzeniach związanych ze sportem.
Ania Kicińska
Ania Kicińska Foto: arch. Ani KIcińskiej / Tomek Bajraszewski

Z lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 18-tu, które w lipcu odbyły się w Jerozolimie Polacy przywieźli 6 medali. Jeden z nich - brąz w rzucie dyskiem -  wywalczyła Ania Kicińska, która ustanowiła też podczas tych zawodów rekord życiowy. Po udanym występie w Jerozolimie Ania zdobyła też złoto w rzucie dyskiem oraz srebro w pchnięciu kulą podczas mistrzostw Polski do lat 18-tu.
To że Ania ma predyspozycje do konkurencji rzutowych, nie ulega wątpliwości... Jeśli poprze to ciężką pracą na treningach w najbliższych sezonach, to może w przyszłości będzie liczącą się zawodniczką nie tylko w Europie, ale i na świecie... wśród seniorów. Tak więc... uwaga talent!
Posłuchajcie rozmowy z Anią Kicińską, która jak na 17-latkę, bardzo poważnie traktuje swoją karierę sportową.

W naszej audycji była też relacja z Biegu Powstania warszawskiego oraz przypomnieliśmy sportowców, którzy brali udział w Powstaniu, którego 78. rocznicę wybuchu, obchodziliśmy właśnie w poniedziałek.

***

Iga Świątek przegrała w trzech setach w ćwierćfinale tenisowego turnieju w Warszawie z Francuzka Caroline Garcią.

Piłkarki Anglii pokonały przy pełnych trybunach na Wembley Niemki i zdobyły złote medale ME.

Popołudniowy przegląd sportowy - 1 sierpnia 2022.