X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mela Koteluk. Płyta w rytmie ćwierkania ptaków i szumu fal

Mela Koteluk po 4 latach wraca z nową płytą: "Migawki". W tym czasie grała koncerty, ale zrobiła sobie też rok przerwy. - Proces twórczy trwa jakiś czas. Trzeba czegoś doświadczać, pozamuzycznego też, żeby twórczość się układała - mówi w rozmowie z Ulą Kaczyńską. 
Ula Kaczyńska i Mela Koteluk
Ula Kaczyńska i Mela KotelukFoto: Kamil Jasieński/Czwórka
O Audycji
Tytuł Płyta w rytmie ćwierkania ptaków i szumu fal
Prowadzący Kaczyńska Urszula
Opis

- Pamiętam dobrze czas prób do pierwszej płyty, rzuciłam wtedy pracę i postawiłam wszystko na jedna kartę - artystka wspomina 2011 rok. - Rozpoczęłam próby z zespołem. Próbowaliśmy w przedziwnych porannych lub nocnych godzinach. W zespole urodziło się wtedy dużo dzieci - dodaje. 

"Migawka" to powrót artystki do żoliborskiej sali prób, ale też do natury, w której odpoczywa i znajduje ukojenie. - Jeśli chodzi o żywioły, to ta płyta jest wodna, nie jest ognista - mówi Mela Koteluk. W podobnej stylistyce utrzymana jest też szata graficzna albumu. - Chciałam żeby to było organiczne, żeby było dużo nawiązań do natury, która mnie inspiruje, regeneruje i z nią się wiążą wszystkie moje dobre skojarzenia - dodaje. 

Czego artystka szuka w naturze? Jak zmieniła częstotliwość nagrywania płyty i jak zareagowali na to muzycy? O jakiej płycie-marzenie wypowiedziała na antenie Czwórki? Jakie głosy fascynują Melę Koteluk? O tym opowiadała w rozmowie z Ulą Kaczyńską. 

***  

Tytuł audycji: Wszystko gra

Data emisji: 14.11.2018

Godzina emisji: 9.05

pj/ac

Playlista
Tagi
Playlista