X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pustki. Koniec historii o dorastaniu

- Trzymaliśmy się razem i wspólnie podejmowaliśmy decyzje. Jak tylko wyczuwaliśmy, że coś komuś nie odpowiada, od razu wycofywaliśmy się z pomysłów. Przez 18 lat nie zrobiliśmy z siebie produktu - o historii Pustek opowiada Barbara. Zespół właśnie żegna się ze sceną.
Barbara Wrońska, Grzegorz Śluz i Ula Kaczyńska
Barbara Wrońska, Grzegorz Śluz i Ula KaczyńskaFoto: Czwórka/Kamil Jasieńki
O Audycji
Tytuł Pustki. Historia o dorastaniu
Prowadzący Ula Kaczyńska
Opis

Pierwsze próby zespołu Pustki odbyły się pod koniec lat 90. - Spotykaliśmy się w komórce u Radka Łukasiewicza, nieopodal Warszawy - wspomina perkusista Grzegorz Śluz. - Zimą musieliśmy palić w piecu, więc ustalaliśmy dyżury, kto przychodzi pierwszy. Latem czuliśmy się jak na koloniach - opowiada.

A Barbara Wrońska dodaje, że na początku działalności grupa szukała nie tylko rozwiązań formalnych w muzyce, ale także w garderobie. - Pamiętam jak graliśmy z poutykanymi pod ubraniami gazetami, bo Janek (Piętka przyp. redakcji) wymyślił, że to najlepsza izolacja termiczna - śmieje się artystka.    

W 18-letniej historii zespół Pustki wydał 7 studyjnych płyt i zagrał koncerty w Polsce i za granicą. Czym muzycy zachwycili szefa wytwórni Sup Pop? Jak uczyli się dystansu do siebie? Kogo płyta "Do mi no" doprowadziła do histerii? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***  

Tytuł audycji: Wszystko gra

Goście: Barbara Wrońska, Grzegorz Śluz (zespół Pustki)

Data emisji: 16.01.2019

Godzina emisji: 9.05

kul/pj

Playlista
Tagi
Playlista