Pustki. Koniec historii o dorastaniu

- Trzymaliśmy się razem i wspólnie podejmowaliśmy decyzje. Jak tylko wyczuwaliśmy, że coś komuś nie odpowiada, od razu wycofywaliśmy się z pomysłów. Przez 18 lat nie zrobiliśmy z siebie produktu - o historii Pustek opowiada Barbara. Zespół właśnie żegna się ze sceną.
Barbara Wrońska, Grzegorz Śluz i Ula Kaczyńska
Barbara Wrońska, Grzegorz Śluz i Ula KaczyńskaFoto: Czwórka/Kamil Jasieńki
O Audycji
Tytuł Pustki. Historia o dorastaniu
Prowadzący Ula Kaczyńska
Opis

Pierwsze próby zespołu Pustki odbyły się pod koniec lat 90. - Spotykaliśmy się w komórce u Radka Łukasiewicza, nieopodal Warszawy - wspomina perkusista Grzegorz Śluz. - Zimą musieliśmy palić w piecu, więc ustalaliśmy dyżury, kto przychodzi pierwszy. Latem czuliśmy się jak na koloniach - opowiada.

A Barbara Wrońska dodaje, że na początku działalności grupa szukała nie tylko rozwiązań formalnych w muzyce, ale także w garderobie. - Pamiętam jak graliśmy z poutykanymi pod ubraniami gazetami, bo Janek (Piętka przyp. redakcji) wymyślił, że to najlepsza izolacja termiczna - śmieje się artystka.    

W 18-letniej historii zespół Pustki wydał 7 studyjnych płyt i zagrał koncerty w Polsce i za granicą. Czym muzycy zachwycili szefa wytwórni Sup Pop? Jak uczyli się dystansu do siebie? Kogo płyta "Do mi no" doprowadziła do histerii? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***  

Tytuł audycji: Wszystko gra

Goście: Barbara Wrońska, Grzegorz Śluz (zespół Pustki)

Data emisji: 16.01.2019

Godzina emisji: 9.05

kul/pj

Playlista
Tagi
Playlista