X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ziela: EP-ka przyniosła nam szczęście i występy na najważniejszych festiwalach

- Rzeczywistość, którą opisuję poprzez słowa siłą rzeczy jest moją perspektywą. Nie wyobrażam sobie, że miałabym śpiewać teksty, które nie bazują na moich doświadczeniach - opowiada Julita Zielińska. Ona i Patryk Kieniast jako Ziela to jeden z najbardziej obiecujących debiutów młodego pokolenia. 
Ziela w studiu Czwórki
Ziela w studiu CzwórkiFoto: Czwórka/Kamil Jasieński
O Audycji
Tytuł Ziela: EP-ka przyniosła nam szczęście i występy na najważniejszych festiwalach
Prowadzący Ula Kaczyńska
Opis

Muzycy pochodzą z Trójmiasta i tam też stawiali pierwsze kroki na scenie, ale tak naprawdę historia Zieli na dobre zaczęła się w Świeciu. - Pojechaliśmy tam na Maraton Piosenki Osobistej. Cel był jeden: wygrać i zdobyć pieniądze na wynajem studia nagraniowego, w którym chcieliśmy profesjonalnie zarejestrować nasze piosenki  - wspominają goście Czwórki. - W jury zasiadał Paweł Jóźwicki, wydawca m.in. płyt Korteza i Ani Dąbrowskiej. Najpierw trochę "wąchaliśmy się", ale potem wspólnie wytyczyliśmy dla Zieli nową drogę.

W tym roku ukazała się debiutancka EP-ka Zieli, w tej chwili muzycy pracują nad nowymi piosenkami. - Mamy kilkanaście utworów, które powoli sobie dojrzewają do procesu ostatecznej obróbki. Gramy je na koncertach i pewnie wkrótce także wydamy. Wiemy już nawet w jakiej formie - zapowiada Patryk Kienast.

Jaka jest przewaga EP-ek nad płytami długogrającymi? Dlaczego już nie ma "trójmiejskiej sceny muzycznej"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***  

Tytuł audycji: Wszystko gra

Goście: Julita Zielińska i Patryk Kienast (Ziela)

Data emisji: 14.08.2019

Godzina emisji: 9.05

kul

Playlista
Tagi
Playlista