Novika: różne światy chcę spiąć swoim głosem i słowem

- Niebezpieczeństwo, że różnorodność zdominuje płytę, w przypadku "Bez cukru" było chyba największe. Piosenki powstawały w różnych momentach i trafiały do rąk osób producentów reprezentujących różne brzmienia. Ale chyba udało mi się to wszystko spoić głosem i tekstami - mówi Novika.  
Novika i Ula Kaczyńska
Novika i Ula KaczyńskaFoto: Czwórka/Kamil Jasieński
O Audycji
Tytuł Novika: różne światy chcę spiąć swoim głosem
Prowadzący Ula Kaczyńska
Opis

Wśród producentów, których artystka zaprosiła do współpracy  znaleźli się Agim Dżeljilji i Bogdan Kondracki oraz Manoid. - To, w jaki sposób pracuje z dźwiękiem, usłyszałam na płycie Poli Rise. Manoid na co dzień robi mocne, elektroniczne i cenione na świecie rzeczy, ale jak się okazało, świetnie też radzi sobie z piosenkami - wyjaśnia.    

"Bez cukru" to czwarty autorski album Noviki, który zdaniem słuchaczy, może być kontynuacją utworów z debiutu "Tricks of Life". - Czasami, gdy słucham starych piosenek, widzę, jaką drogę przebyłam, czego nauczyłam się i co na pewno mogłabym poprawić - mówi artystka. - Ale z drugiej strony, każda z tych melodii to zapis jakiegoś czasu, z którym łączą się fajne wspomnienia - tłumaczy.

Novika opowiada także o współpracy z córką Niną, duecie z Baaschem i o artystach, którzy do zmian potrzebują "siły zewnętrznej".

***  

Tytuł audycji: Wszystko gra

Data emisji: 30.01.2019

Godzina emisji: 9.05

kul

Goście Katarzyna Nowicka (Novika)
Playlista
Tagi

Playlista