X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Erasmus w Hiszpanii. Jak wyjechać do miasta św. Jakuba?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 16:07
- Życie studenckie w Santiago de Compostela kwitnie. 70 proc. mieszkańców stanowią tam studenci, więc w klubach nigdy nie jest pusto - opowiada Karolina Bokłaga, absolwentka psychologii na UKSW, która swojego Erasmusa spędziła własnie w stolicy regionu Galicji.
Audio
  • Jak studiuje się w Santiago de Compostela? (Dajesz radę/Czwórka)
Pielgrzym na szlaku Camino de Santiago
Pielgrzym na szlaku Camino de SantiagoFoto: Shutterstock/Gena Melendrez

studenci1200.jpg
Erasmus Plus. jedyne takie doświadczenie w życiu

Niewielkie miasto położone w północno - zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego. To właśnie tam znajduje się grób Św. Jakuba, a studencki kampus wyposażony jest w nowoczesny sprzęt sportowy, basen, ale  też ogromne biblioteki, czy stołówki dla żaków. - Nie miałam trudności z dostaniem się na Erasmusa, choć - zanim wyjechałam musiałam nauczyć się języka hiszpańskiego - wspominała Karolina Bokłaga, absolwentka psychologii na UKSW, która swojego Erasmusa spędziła w Santiago de Compostela. - Mimo to studiuje się tam trudniej niż w Polsce, przynajmniej na moim kierunku. Sa jednak także podobieństwa: wykłady są nieobowiązkowe, w ćwiczeniach trzeba uczestniczyć - opowiadała.

peru 1200.jpg
Studencki pomost pomost z Ameryką Łacińską

ZOBACZ TAKŻE Camino - najpiękniejsza droga Europy? >>>

Karolina Bokłaga mieszkała z hiszpańskimi współlokatorkami. Jak znalazła mieszkanie i dlaczego w Hiszpanii między studentami a wykładowcami panują nieco bardziej koleżeńskie relacje niż w Polsce? Co różni studentów w Hiszpanii od polskich żaków? Jak wyglądają hiszpańskie święta? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie sprawdzaliśmy też, dlaczego znajomość języka kraju, do którego wybieramy się na Erasmusa to podstawa.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Karolina Bokłaga

Data emisji: 20.02.2019

Godzina emisji: 14.08

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak