Jak się nie pogubić na rynku - pytania do psychologa pracy

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 20:12
Branża gastronomiczna, usługowa, eventowa oraz wiele innych odczuwają teraz w związku z pandemią poważne problemy finansowe. Być może część pracowników będzie musiała znaleźć inne źródło utrzymania. W tej sytuacji pomóc może konsultacja z psychologiem pracy. 
Audio
  • Nie radzisz sobie ze stresem? Poproś o wsparcie psychologa pracy (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Kite_rin

Psycholog pracy jest pomostem między firmą a pracownikiem. Pomaga im zrozumieć wzajemne potrzeby, bada mechanizmy zachowań. - Skupiamy się nie tylko na rozwiązywaniu konfliktów, ale i odkrywaniu oraz maksymalizowaniu potencjału pracowników - mówiła Agnieszka Zawadzka-Jabłonowska, psycholog pracy.

Do takiego eksperta mogą zgłaszać się nie tylko pracownicy, ale i pracodawcy, którzy chcieliby sprawdzić co nie działa w ich firmie i w jaki sposób wzmocnić dobry przepływ informacji, lub naprawić sposób komunikacji z zespołem. - Już na etapie rekrutacji możemy sprawdzić, czy kandydat posiada predyspozycje, na których zależy pracodawcy.

- To my pomagamy im się rozwijać, proponując zajęciach coachingowe, mentoring i wsparcie psychologiczne. - To ostatnie jest dziś wyjątkowo potrzebne. W trudnych chwilach staramy się być wsparciem dla pracodawców i pracowników. Musimy pamiętać, by dbać również o nasze zdrowie psychiczne - przekonywała.

Jak zmniejszyć nasz niepokój w związku z trudną sytuacją na rynku pracy? Więcej na ten temat w audycji.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Agnieszka Zawadzka-Jabłonowska (psycholog pracy)

Data emisji: 26.03.2020

Godzina emisji: 14.07

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak