Erasmus w Hiszpanii. Jak wyjechać do miasta św. Jakuba?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 16:07
- Życie studenckie w Santiago de Compostela kwitnie. 70 proc. mieszkańców stanowią tam studenci, więc w klubach nigdy nie jest pusto - opowiada Karolina Bokłaga, absolwentka psychologii na UKSW, która swojego Erasmusa spędziła własnie w stolicy regionu Galicji.
Audio
  • Jak studiuje się w Santiago de Compostela? (Dajesz radę/Czwórka)
Pielgrzym na szlaku Camino de Santiago
Pielgrzym na szlaku Camino de SantiagoFoto: Shutterstock/Gena Melendrez

studenci1200.jpg
Erasmus Plus. jedyne takie doświadczenie w życiu

Niewielkie miasto położone w północno - zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego. To właśnie tam znajduje się grób Św. Jakuba, a studencki kampus wyposażony jest w nowoczesny sprzęt sportowy, basen, ale  też ogromne biblioteki, czy stołówki dla żaków. - Nie miałam trudności z dostaniem się na Erasmusa, choć - zanim wyjechałam musiałam nauczyć się języka hiszpańskiego - wspominała Karolina Bokłaga, absolwentka psychologii na UKSW, która swojego Erasmusa spędziła w Santiago de Compostela. - Mimo to studiuje się tam trudniej niż w Polsce, przynajmniej na moim kierunku. Sa jednak także podobieństwa: wykłady są nieobowiązkowe, w ćwiczeniach trzeba uczestniczyć - opowiadała.

peru 1200.jpg
Studencki pomost pomost z Ameryką Łacińską

ZOBACZ TAKŻE Camino - najpiękniejsza droga Europy? >>>

Karolina Bokłaga mieszkała z hiszpańskimi współlokatorkami. Jak znalazła mieszkanie i dlaczego w Hiszpanii między studentami a wykładowcami panują nieco bardziej koleżeńskie relacje niż w Polsce? Co różni studentów w Hiszpanii od polskich żaków? Jak wyglądają hiszpańskie święta? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie sprawdzaliśmy też, dlaczego znajomość języka kraju, do którego wybieramy się na Erasmusa to podstawa.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Karolina Bokłaga

Data emisji: 20.02.2019

Godzina emisji: 14.08

kd