Selekcja #24: SYMBIOTIC SOUNDS

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 18:00
mat. Symbiotic Sounds fot. Symbiotic Sounds

Tym razem solidnie przyspieszamy. Autorem najnowszej selekcji jest nasz rodak Łukasz Szyda, czyli Symbiotic Sounds, jeden z szefów szanowanej elektronicznej firmy Sequel One. Przede wszystkim jednak to znakomity producent, którego footworkowo-zbasowane nagrania zdobyły uznanie także poza granicami naszego kraju i grywane oraz komplementowane były przez takie osobistości jak Gilles Peterson, Mary Anne Hobbs, DJ Rashad, DJ Earl, Addison Groove, Chimpo, Om Unit, etc. 30 maja ukazuje się nowa EPka Łukasza pt "The Prequel", a przygotowany dla nas miks ów materiał zapowiada i promuje.    

Symbiotic Sounds: "The Prequel" to powrót do początków mojej przygody z muzyką footwork. Właściwie kontynuacja wydanego w 2012 roku materiału pt: „Everybody Loves An 808”. Po eksperymentach z fuzją footworku i jungle na moim ostatnim albumie ("Footsteps In The Jungle" - przyp. MaH), postanowiłem tym razem odkurzyć mój stary sprzęt z 16 padami, czyli Akai MPD26, i trochę posamplować. Przy tworzeniu nowego materiału słuchałem dużo muzyki soul, funku oraz oldschoolowego rapu z lat 90., także Miami bass. Cały proces nagrania oparty był na próbkach dźwiękowych właśnie z tego okresu. Wykorzystałem również sporo rodzimej muzyki takich artystów jak Michał Urbaniak, Irena Santor, czy Krystyna Prońko. Nie zabrakło syntetycznych basów oraz klasycznej maszyny perkusyjnej Roland 808 i R70. Dodatkowo na EPce pojawia się także utalentowany producent Cesrv z Brazyli, który wyprodukował remiks do utworu "808 Kick Drum", nadając mu swój własny, niepowtarzalny styl. 

mat. Sequel One mat. Sequel One

Opowiedz o miksie, który przygotowałeś dla Basstionu...

- Nigdy nie grałem seta w całości złożonego z moich nagrań. W tym przypadku postanowiłem otworzyć swoje muzyczne archiwum z okresu 2012-2018 i sięgnąłem wyłącznie po własne produkcje w stylu footwork. Na miks składa się 17 kawałków utrzymanych w tempie 160 uderzeń na minutę. Nie zabrakło również całkiem nowych utworów. 

Nad czym obecnie pracujesz? Bedzie nowy album?  No i co z twoimi bardziej house'owymi produkcjami?

- Aktualnie pracuję nad nowymi nagraniami w różnych klimatach. Powstaje nowy materiał footworkowy, mam nadzieję że niebawem pojawi się kolejna EPka. Ostatnio eksperymentuję również z muzyką drum & bass i chciałbym wydać coś także w tym klimacie. A jeśli chodzi o house: mam już gotową EPkę i aktualnie jestem na etapie szukania wytwórni. W czerwcu tego roku ukaże się także EPka, którą wyprodukowałem jako Dune Clouds. Jest to muzyka ambient, a materiał wyda polska oficyna Przesada.  Jeśli chodzi o album to na razie zbieram pomysły i na pewno nie chciałbym ograniczać się  wyłącznie do jednego gatunku. Czas pokaże co z tego wyjdzie ;) 

A co jeszcze ukaże się w tym roku nakładem Sequel One?

W tym roku mamy nadzieję zaprezentować jeszcze większy wachlarz brzmieniowy naszego katalogu, bez zamykania się do jednego  gatunku. Planujemy wydanie EPki producenta z Wielkiej Brytanii - będzie ona utrzymana w UK-bassowym, wyspiarskim stylu. Na pewno nie zabraknie połamanych rytmów w tempie 130-140 BPM oraz dużej ilości basu. Planujemy również wydanie materiału od producentów, którzy występowali do tej pory na naszych składankach (seria "Groove Sounds & Twisted Rhythms" - przyp MaH). Bardzo jesteśmy zadowoleni z Jakubem (Dereżyńskim - współprowadzącym wytwórnię - przyp. MaH), że Sequel One jest coraz bardziej rozpoznawalną oficyną wydawniczą, prezentującą tak wielu utalentowanych producentów oraz ich wizję współczesnej muzyki elektronicznej.

SYMBIOTIC SOUNDS - Basstion mix

Symbiotic Sounds - Dance With You

Galus & Dj Krug - Follow The Beatstreet (Symbiotic Sounds Remix)

Symbiotic Sounds - Like This

Symbiotic Sounds - Deep Vibes

Symbiotic Sounds - Work It Out

Symbiotic Sounds - Stay Together

Symbiotic Sounds - Go Back

Symbiotic Sounds  - Funky Beats

Numer Raz - Muzyka Blunty I Słodycze (Symbiotic Sounds Remix)

Symbiotic Sounds - Push It

Symbiotic Sounds - Feelings

Symbiotic Sounds - Perfect Day

Symbiotic Sounds - Funk You

Galus & Dj Krug - Remember Days (Symbiotic Sounds Remix)

Symbiotic Sounds - Get Smoked

Symbiotic Sounds - 808 Kick Drum

Symbiotic Sounds - Summer Wind


------>> D O W N L O A D <<------

Przydatne linki:

https://soundcloud.com/symbioticsounds

https://sequelone.bandcamp.com/

https://soundcloud.com/sequelonerec


Opr. Marcin "Harper" Hubert

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA