X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Droga Pana Cogito. Herbertowski Sopot

Pan Cogito w Sopocie to nie tylko życie poetyckie Zbigniewa Herberta, a także szara rzeczywistość - studia, praca, ale i pierwsza miłość.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Beata Kwiatkowska/Czwórka
O Audycji
Tytuł Droga Pana Cogito. Herbertowski Sopot
Prowadzący Kwiatkowska Beata
Opis 

Sopot w 1947 roku był miastem wielu intelektualistów, przedwojennych inżynierów ze Lwowa, z Wilna. Był to jeszcze czas względnej wolności. W takim mieście pojawił się Zbigniew Herbert. - Zbigniew Herbert pojawił się w Sopocie w wakacje 1947 roku. Wcześniej zamieszkali tu jego rodzice - opowiada Tomasz Kot, dziennikarz "Kuriera Sopockiego" i pracownik biblioteki publicznej. - Przez cały pobyt w Sopocie Zbigniew Herbert wstydził się podawać swój adres, bo wraz z rodzicami zamieszkiwał przy Bieruta 8 - dodaje. 

Dom Herberta znajdował się zaledwie 300 metrów od plaży i mola. - Zachował się fragment listu Herberta do przyjaciela, w którym opisuje, jak wygląda plaża w Sopocie w sezonie - mówi rozmówca Beaty Kwiatkowskiej i przytacza opis plażowicza intelektualisty, młodzieńców z piłką, człowieka z walizką czy entuzjastek opalania. 

Tomasz Kot wspomina też o wyjątkowej miłości Zbigniewa Herberta do starszej od niego, zamężnej matki czterech córek Haliny Miziołek. Jakie były losy tej miłości? Czy to przez nią Herbert wyjechał z Sopotu? 

Zapraszamy na kolejne reportaże Beaty Kwiatkowskiej z cyklu "Droga Pana Cogito" >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 27.09.2018

Godzina emisji: 21.16

pj/kd

Playlista
Tagi
Playlista