X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Droga Pana Cogito, czyli Zbigniew Herbert w podróży

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 13:30
Z okazji obchodów Roku Herberta kolejna odsłona cyklu reportaży Beaty Kwiatkowskiej pt. "Droga Pana Cogito". Podążamy tropem poety.
Herbert w Toruniu
"Herbert w Toruniu"Foto: Beata Kwiatkowska/Czwórka

Podróże były pasją Zbigniewa Herberta. Wiedeń, Francja, Anglia, Włochy, Holandia i Belgia, ale także Nowy Jork, czy Los Angeles - to miejsca, w których bywał i tworzył. W dźwiękowych opowieściach pokażemy polskie miasta z perspektywy "Pana Cogito".


Czytaj także
Herbert_pap_1200.jpg
Spotkanie z Panem Cogito w książce "Herbert Biografia"

W Krakowie Zbigniew Herbert studiował ekonomię, uczęszczał na wykłady na ASP oraz rozpoczął studia prawnicze. Kontynuował je w Toruniu, gdzie do dziś krążą legendy o akademiku, w którym mieszkał. Także w Toruniu studiował filozofię. Od 1948 mieszkał w Sopocie, gdzie pracował w różnych zawodach, między innymi w banku. Pracował także w Muzeum Okręgowym, jako nauczyciel w podstawówce. Zarabiał sporządzając bibliografie, kwerendy biblioteczne, od 1952 roku był płatnym krwiodawcą. Warszawa, Sopot, Toruń, Kraków - po tych miastach "krążył" Pan Cogito i właśnie tam przecinały się jego drogi.

herbert_pl_1200.jpg
Serwis specjalny poświęcony Zbigniewowi Herbertowi

Pierwsza odsłona cyklu "Droga Pana Cogito" została wyemitowana w czwartek 26 lipca o godz. 21.15 przed 20. rocznicą śmierci Zbigniewa Herberta, a ostatnią można było usłyszeć w okolicy 94. rocznicy urodzin poety. Autorem cyklu jest Beata Kwiatkowska.

Zapraszamy do wysłuchania pierwszego reportażu z cyklu "Droga Pana Cogito" >>>

***

Czwórka zaprasza do słuchania na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

kul/ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Droga Pana Cogito. Warszawskie impresje Zbigniewa Herberta

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 11:00
- Miałem szansę w życiu zwiedzania różnych miejsc interesujących - mówił w jednym z wywiadów Zbigniew Herbert. Dziennikarka Beata Kwiatkowska postanowiła ruszyć w podróż śladami poety.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Toruń Pana Cogito" w dźwięku Beaty Kwiatkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 08:57
Zbigniew Herbert ma swoją tablicę na budynku Collegium Maius, pisał ironiczne "Katarzynki" i jako student uciekał przed pluskwami, które zadomowiły się w akademiku
rozwiń zwiń

Czytaj także

Droga Pana Cogito. Herbertowski Sopot

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 21:17
Pan Cogito w Sopocie to nie tylko życie poetyckie Zbigniewa Herberta, a także szara rzeczywistość - studia, praca, ale i pierwsza miłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Droga Pana Cogito. Zbigniew Herbert w Krakowie i Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 13:29
Z okazji obchodów Roku Herberta kolejna odsłona cyklu reportaży Beaty Kwiatkowskiej pt. "Droga Pana Cogito". Podążamy tropem poety.
rozwiń zwiń