X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sentymentalna podróż po historii polskiej muzyki

Zwykle w "Muzycznym Biurze Podróży" zabieramy słuchaczy Czwórki w odległe zakątki świata. Tym razem zostaliśmy w Polsce i przypomnieliśmy piosenki tych twórców, którzy już odeszli.
Grzegorz Ciechowski, wokalista zespołu Republika, na festiwalu w Opolu, 2001 rok
Grzegorz Ciechowski, wokalista zespołu Republika, na festiwalu w Opolu, 2001 rokFoto: PAP/Jan Bogacz
O Audycji
Tytuł Sentymentalna podróż po historii polskiej muzyki
Prowadzący Mateusz Tomaszuk i Patryk Grabowski
Opis

Zwykle w "Muzycznym Biurze Podróży" zabieramy słuchaczy Czwórki w odległe zakątki świata. Tym razem zostajemy w Polsce i przypominamy piosenki tych twórców, którzy już odeszli.

Prowadzący Mateusz Tomaszuk i Patryk Grabowski przekopali się przez muzyczne archiwa i odnaleźli tam prawdziwe diamenty. - Brakuje mi teraz takiej muzyki - przyznał Mateusz.

Na playliście audycji znalazły się piosenki Grzegorza Ciechowskiego, Anny Jantar i Czesława Niemena oraz utwór z płyty "Wasowski odnaleziony". To album złożony z prywatnych nagrań kompozytora, na które przez przypadek natrafił jego syn, Grzegorz Wasowski.

W audycji posłuchacie także pewnej grupy krytykowanej w okresie PRL za prozachodnią muzykę i długie włosy. Konsekwentna postawa muzyków ostatecznie doprowadziła do całkowitego zakazu emitowania ich utworów w radiu i telewizji. Rok po tej aferze zespół nagrał jedną ze swoich kultowych płyt.

***

Tytuł audycji: Muzyczne Biuro Podróży

Data emisji: 1.11.2015

Godzina emisji: 13.00

mg/kul

Playlista
Tagi

Playlista