Nazwa własnej firmy zostaje z nami na lata

Założenie firmy z roku na rok staje się coraz prostsze i szybsze. Warto jednak poświęcić trochę czasu, by obmyślić kluczowe sprawy, np. nazwę.
O Audycji
Tytuł Nazwa własnej firmy zostaje z nami na lata
Prowadzący Jasińska Aleksandra
Opis

Założenie firmy z roku na rok staje się coraz prostsze i szybsze. Warto jednak poświęcić trochę czasu by obmyślić kluczowe sprawy, np. nazwę.

Droga od pomysłu do zarejestrowania jednoosobowej działaności gospodarczej nie jest usłana różami. Są jednak sposoby, by przejść ją bezboleśnie. Jak to zrobić, w naszej audycji podpowiada Tomasz Jaroszek, dziennikarz ekonomiczny.

CZYTAJ TAKŻE
Euro 1200.jpg
Jesteś przedsiębiorcą? Zdobądź unijną dotację!

Wielu może się wydawać, że nazwa firmy to sprawa najłatwiejsza. Czwórkowy ekspert proponuje jednak, by dobrze ją przemyśleć. - Ta nazwa będzie z nami bardzo długo - wyjaśnia. - Jest też coś takiego jak nazwa skrócona, wtedy co innego wpisujemy na fakturze, a co innego na wizytówce.

Tomasz Jaroszek wyjaśnia również, jak połapać się w galimatiasie przepisów i terminów, z jakich stron internetowych skorzystać, by zaoszczędzić sobie wizyt w urzędach, jak wybrać adres firmy, gdzie zdobyć NIP i REGON i co jest potrzebne, by wystawić fakturę międzynarodową.

***

Tytuł audycji: "Na bogato"

Data emisji: 09.11.2015

Godzina emisji: 19.00

pj/mg

Goście Tomasz Jaroszek (dziennikarz ekonomiczny)
Playlista
Tagi
Playlista