X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Korporobot - muzyka, która "przykleja się" do ucha  

Korporobot to zespół składający się z muzyków, także sesyjnych, którzy postanowili stworzyć projekt z muzyką "radiową" i "lekką", wpadającą w ucho. Muzycy udzielili w Czwórce wywiadu, ale wykonali także akustycznie jeden ze swoich utworów. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/PopTika
O Audycji

cukier 1200.jpg
ZOBACZ TAKŻE Cukier. Opowieści zawarte w hip-hopie

- Nazwa Korporobot to określenie autoironiczne, bo niektórzy z nas "zaprzedali dusze diabłu" i pracują w korporacjach - żartowali goście Czwórki. Ale nie kryli, że tak naprawdę chodzi przede wszystkim o podejście do pracy. - Stawiamy na efektywność, pewne wypracowane metody produkowania i komponowania muzyki, by wszystko szło sprawnie do przodu.

Założeniem było, by tworzyć "łatwe, przyjemne, radiowe" utwory. - Wcześniej graliśmy m.in. w zespole jazzowym. To była walka o elitarną publikę, specyficzny światek zarówno muzyczny, jak i fanowski. Gdzieś dojrzewała w nas potrzeba, bo tworzyć muzykę, którą będzie można pokazać wszystkim i nikt nie będzie płakał, że "wyznajemy jazzowego szatana" - mówił Tomasz Pacak, wokalista. - Bo wszyscy kochają dobry pop. To miała być więc muzyka, która wpada w ucho i w nim zostaje, "przykleja się" do niego.

Korporobot to muzyka synth-popowa. - Dały nam się we znaki lata 80., bo to była muzyka ponadczasowa. Serducho podpowiadało nam więc, żeby to był azymut - mówili goście Czwórki. - Wbrew pozorom trudno jest napisać dobrą, prostą, a jednocześnie ambitną piosenkę, po której zaśpiewaniu nie jest ci wstyd. Chodzi o to, by było prosto, ale nie prostacko.  

Muzycy opowiadali o planowanej "bombie", którą zamierzają "odpalić" w związku z pierwszym koncertem i o muzycznych planach wydawniczych, wykonali w czwórkowym studiu także akustycznie jeden ze swoich utworów. 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Paweł Brzosko (gitary), Tomek Pacak (śpiew), Paweł Jędrzejewski (klawisze)

Data emisji: 10.01.2019

Godzina emisji: 18.05

kd/ac

Playlista