Cukier. Opowieści zawarte w hip-hopie

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 19:46
Amadeusz Krebs i Bartek Caboń to muzycy, którzy postanowili połączyć swoje siły, by opowiadać historie, prezentując jednocześnie inne, oryginalne i nieco alternatywne podejście do rapu.
Audio
  • Amadeusz Krebs i Bartek Caboń o nowym projekcie muzycznym Cukier (Będzie głośno!/Czwórka)
Amadeusz Krebs i Bartek Caboń
Amadeusz Krebs i Bartek CabońFoto: Damian Sikorski/Czwórka

dryskull 1200.jpg
DrySkull: współpracował z Mrozem, dziś nagrywa krążek >>>

Traktują swoją twórczość jako środek przekazu. - Forma hiphopowa jest narzędziem do opowiadania historii. Chcieliśmy "spakować" całą opowieść w piosenkę. Mamy troszkę dość melodii, które wymuszają "rozciąganie" tekstu - mówili artyści w Czwórce. - Chyba jednak jest nam daleko do tego, by nazywać się raperami.

ZOBACZ TAKŻE "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Jolokia zagrała w Czwórce >>>

Muzycy działają wspólnie od 2019 roku, a już zdążyli wydać trzy single: "Dom" i "Łachmany", a ostatnio światło dzienne ujrzał klip do "Kobiet".


szpilersi.JPG
Abradab, Szpilersi i hip-hop, który rozbujał Kraków

Jak doszło do stworzenia duetu Cukier i co historia grupy ma wspólnego z twórczością Dawida Kwiatkowskiego? Jak to jest być muzykiem sesyjnym, który… debiutuje? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Muzycy zdradzili także, jakie mają plany koncertowe i gdzie będzie można ich usłyszeć w najbliższym czasie. W Czwórce wykonali także na żywo jeden ze swoich utworów. W programie także sporo dobrej muzyki, w tym nagrania od Cukru.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Amadeusz Krebs (perkusista), Bartek Caboń (wokalista)

Data emisji: 27.12.2019

Godzina emisji: 18.05

kd/gs

Czytaj także

"40 lat rapu w Czwórce". Co jest najważniejsze w tej muzyce?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 09:41
Z okazji jubileuszu w naszym studiu u Numera Raza pojawili się raperzy, producenci i promotorzy kultury: Ero, Miły ATZ, Proceente, Marcin Flint, DJ 600V i DJ Eprom. 
rozwiń zwiń