Muzyka dobrego słowa 2022/09/25 20:00

25.09.2022
"Równoj ku Górze", tak zatytułowane jest brzmiące po góralsku i  tętniące góralską werwą muzyczną - Oratorium - napisane, by uczcić bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Bowiem on i polscy górale - to 'starzy dobrzy znajomi".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Ingrid Balabanova/Shutterstock
O Audycji

Muzyka dobrego słowa 2022/09/25 20:00

Tytuł Muzyka dobrego słowa 2022/09/25 20:00
Prowadzący Bartas-Witan Małgorzata
Opis

Równoj ku Górze", tak zatytułowane jest brzmiące po góralsku i tętniące góralską werwą muzyczną - Oratorium - napisane, by uczcić bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Bowiem on i polscy górale - to 'starzy dobrzy znajomi". Okazją do zaproszenia na wyjątkowe wykonanie utworu w krakowskim kościele św. Katarzyny w Krakowie jest zakończenie obchodów jubileuszu 550-lecia oo. Paulinów na Skałce (w najbliższy piątek 30 września), oraz przypadająca właśnie teraz kolejna rocznica aresztowania Prymasa przed ponad pół wiekiem. To muzyczne wydarzenie pozwoli, tak jak często powtarzał bł. Stefan Wyszyńskim - bez względu na okoliczności życia - podnieść serce w górę - SURSUM Corda.

Goście Ziemba Renata
Playlista
Tagi

Prowadzący: Bartas-Witan Małgorzata

Goście: Ziemba Renata

Data emisji: 25.09.2022

Playlista
  • De Press, De Press - Matka Jaworzyńska
  • De Press, - Spotkanie
  • Zakopower, - Boso
  • GOLEC uORKIESTRA , & PRZYJACIELE - Leć Muzyczko [Symfonicznie]
  • Siewcy Lednicy, - Jamneńska Pieśń
  • Banaszak Hanna,Towarnicka Elżbieta, Rybotycka Beata, Wodecki Zbigniew, Turnau Grzegorz, Wójcicki JacekChór i Orkiestra Młoda Filharmonia, Chór Organum - Nieszpory Ludźmierskie-Psalm 100