Decadent Fun Club i przedpremierowo płyta "OKO" w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2024 12:55
Decadent Fun Club wydaje długo zapowiadany album "OKO". Przedpremierowo w Czwórce posłuchaliśmy utworów z płyty, a nasze studio odwiedził Paweł Ostrowski. - Tuż po premierze krążka wyruszamy w trasę po Polsce - mówi artysta. - Towarzyszyć nam będzie Anja Orthodox.
Paweł Ostrowski Decdent Fun Club opowiadał o pierwszej płycie grupy, OKO
Paweł Ostrowski Decdent Fun Club opowiadał o pierwszej płycie grupy, "OKO"Foto: Bartek Koziczyński/Czwórka
  • Decadent Fun Club wydaje długo wyczekiwany pierwszy album długogrający. 
  • Płyta "OKO" będzie miał swoją premierę 23 lutego 2024 roku.
  • Dzień po premierze płyty zespół wraz z Anją Orthodox wybiera się w ogólnopolską trasę koncertową. 
  • W Czwórce o płycie, muzyce i planach opowiada Paweł Ostrowski.

Po kilku latach intensywnego koncertowania w klubach, kawiarniach, piwnicach, skłotach oraz na największych scenach festiwalowych (m.in. Męskie Granie, Pol’and’Rock, Jarocin, OFF Camera, Castle Party, FAMA) Decadent Fun Club wydaje długo wyczekiwaną płytę. Album "OKO" będzie miał swoją premierę 23 lutego 2024 roku.

Decadent Fun Club i długo wyczekiwana płyta 

Na płytę Decadent Fun Club przyszło nam długo czekać, cały projekt dojrzewał pięć lat. Historia jego powstawania to splot różnych okoliczności. - Wiele się w tym czasie działo. Chcieliśmy wszystko nagrać sami, co nie okazało się takie proste - mówi gość Czwórki. - Ja miałem duże wątpliwości, ponieważ nie miałem żadnego doświadczenia, ale też kogoś, kto mógłby nas w tym wesprzeć. Zacząłem mocno sygnalizować, że może jednak fajnie by było, przynajmniej przy pierwszym albumie, pracować z producentem.

- Potem, kiedy już z Leszkiem Biolikiem mieliśmy umówioną w końcu pierwszą sesję nagraniową, wybuchła pandemia. W tym czasie też zmienił nam się skład, potem trzeba było się znowu zgrać - opowiada muzyk. - Kiedy w końcu przystąpiliśmy do pracy, sesje były bardzo intensywne. Na koniec ja się posypałem zdrowotnie. Jak już dobiegłem do mety, to dosłownie na czworakach, więc potrzebowałem trochę czasu na podładowanie baterii. Teraz w końcu nasza płyta "OKO" będzie miała swoją premierę.


Źródło: YouTube/Decadent Fun Club - TANGO (Official Video)

"Leszkowo-biolikowe posypki"

Zespół podjął współpracę z profesjonalistami, a za ostateczne brzmienie odpowiada dwóch producentów: Leszek Biolik i Bartek Szczęsny. Jak zaznacza artysta, linie melodyczne i core są autorstwa zespołu. - Finalnie, kiedy utwory były już gotowe, przekazaliśmy demo przyszłym producentom. Jednak Leszek Biolik miał wpływ na ostateczne brzmienie wielu utworów. Nadał naszym kawałkom dodatkowej jakby objętości i przestrzeni - wspomina muzyk. - Dołożył też tu i ówdzie swoje magiczne "leszkowo-biolikowe posypki". Czasem są subtelne, ale robią kolosalną różnicę, jeśli chodzi o dopełnienie i ukwiecenie brzmienia. Wiele się przez ten czas produkcji od siebie nauczyliśmy.


Źródło: YouTube/Decadent Fun Club - UFO (Official Video)


Anja Orthodox i wspólne granie

Na płycie gościnnie wystąpiła Anja Ortodox, którą można usłyszeć w utworze "Tam". Jest to zapowiedź dłuższej współpracy, bo artystka wyrusza z zespołem w trasę koncertową.

- To jest w ogóle coś niesamowitego. Dzień po wydaniu albumu, czyli 24 lutego, ruszamy w trasę, na której znajdzie się 13 miast w całej Polsce. Marzyło mi się, żeby z Anją ten utwór wykonać również na żywo - opowiada Paweł Ostrowski. - Zaproponowałem więc Anji udział w trasie, na którą się zgodziła. Mając szerokie znajomości, pomogła nam także w bookingu. To jest dla mnie bardzo ważne i bardzo się z tego cieszę. Jestem bardzo ciekaw, jak to wyjdzie, bo Anja zaproponowała jakąś taką przewrotną zupełnie opcję, że będzie supportem.

 

Źródło: YouTube/Decadent Fun Club - Tam

W odróżnieniu od wczesnych, anglojęzycznych utworów Decadent Fun Club album "OKO" zawierać będzie dziesięć piosenek z polskimi tekstami. 

Posłuchaj
27:46 CZWORKA/Rock Blok - Paweł Ostrowski Decadent Fun Club "OKO" 16,02.2024.mp3 Paweł Ostrowski z Decadent Fun Club o płycie "OKO" (Rock Blok/Czwórka)

 

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Paweł Ostrowski z Decadent Fun Club

Data emisji: 16.02.2023

Godzina emisji: 22.15

aw/mat.pras./wmkor

Czytaj także

Kim Nowak z płytą "My". Album z odkurzonych przyjaźni

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2023 11:00
"My" to tytuł nowej płyty zespołu Kim Nowak. Michał Sobociński, Fisz i Emade Waglewscy oraz Staszek Wróbel nagrali album z tęsknoty za za tym, co w rockowym graniu najważniejsze: energetycznym, bezpretensjonalnym brzmieniem i niebanalnym przekazem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

The Freuders wrócił z albumem "Blurgot". Tym razem po polsku

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2024 13:50
Niedawno światło ujrzała płyta "Blurgot" zespołu The Freuders. - Nastał czas, żeby nagrać w końcu płytę po polsku - mówią w Czwórce Olek Adamski i Piotr Wiśnioch. 
rozwiń zwiń