Testowanie gry: "Stars Wars. The Force Unleashed"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 19:01
Klasyczny, chodzony slasher. Gra bardzo podobna do "God of War", czy "Castlevanii". Scenariusz zaaprobował sam George Lucasa.
Audio

Zdaniem naszego eksperta model walki w tej grze jest „całkiem przyjemny” i nie powinien nastręczać grającym najmniejszych problemów. – Używamy tu broni białej, o ile do tego typu możemy zaliczyć miecz… świetlny – mówi Leszek Smosarski z Electronic Dreams. – A poza tym możemy używać mocy. I to tej ciemnej, bowiem w pierwszym levelu gramy Lordem Vaderem.

Intryguje za to fabuła gry, czyli opowieść o tajnym uczniu Lorda Vadera. – To oficjalny scenariusz zaaprobowany przez samego Georga Lucasa – mówi z entuzjazmem nasz ekspert. – Jest więc bardzo dobrze, bo ta gra idealnie wpisuje się w kanon opowieści o gwiezdnych wojnach, nie jest wyrwana z kontekstu. Genialna sprawa!

Grafika, zdaniem naszych ekspertów również rzuca na kolana. Mimo, że gra ukazała się na rynku we wrześniu 2008 roku, do dziś bowiem robi dobre wrażenie. – Mamy niestety korytarzową budowę, więc przyczepiłbym się do straszliwie rozpaćkanej tekstury – mówi Smosarski. – Nie wygląda to dobrze. Znakomite za to są animacje używania mocy. Wspaniałe są też miecze świetlne.

Piotr
Piotr Firan i Leszek Smosarski w studiu Czwórki/fot. Aurelia Chmiel

Dowiedz się więcej o udźwiękowieniu gry, czasie zabawy, dodatkach, gratisach i wszystkim tym, co otrzyma nabywca. Posłuchaj całej "zaGRYwki" w "Czwartym wymiarze", bądź obejrzyj zmagania z grą na wideo.

(kd)

Czytaj także

"Snaiper Elite V2": miażdżone kości i rozrywane mięśnie

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 19:41
Choć producent zaznaczył wyraźnie, że to zabawa dla graczy od 15. roku życia, jest na tyle brutalna, że można byłoby spokojnie – zdaniem naszych testerów – podciągnąć tę granicę do 18 lat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Gra o tron": ogólna brzydota powala

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2012 12:00
Testowaliśmy w studiu nową na polskim rynku komputerową "Grę o tron". Oczekiwania były spore...
rozwiń zwiń
Czytaj także

Little Big Planet 2: piękny, cartoonowy klimat

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 19:35
Naszych ekspertów zachwyciła grafika tej gry. - Animacja jest po prostu świetna - mówił w Czwórce Leszek Smosarski z Electronic Dreams.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Niesamowity Spider-Man": otwarty świat i mnóstwo misji

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 12:00
Często zdarza się, że gry, oparte na filmach, które robiły furorę, nie do końca satysfakcjonują użytkowników i graczy. – W tym przypadku nie jest tak źle – mówi Leszek Smosarski z Electronic Dreams.
rozwiń zwiń