Artur Rojek: folk będzie obecny na Off Festiwalu już zawsze

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2014 16:00
Tego lata w obchody Roku Oskara Kolberga włącza się także Off Festiwal. Szef imprezy, wokalista Artur Rojek, przyznaje, że już od dłuższego czasu myślał o tym, by zahaczała ona o folk.
Audio
  • Artur Rojek o Roku Oskara Kolberga i tegorocznej odsłonie Off Festiwalu (Czwórka/Stacja Kultura)
Artur Rojek w Czwórce
Artur Rojek w CzwórceFoto: Ola Górska/PR

Oskar Kolberg to kompozytor i folklorysta, który utrwalił w swoich monografiach obraz polskiej sztuki i kultury ludowej. Dokonane przez niego zapisy muzyki i tekstów do dziś wykorzystywane są przez kompozytorów, nauczycieli muzyki czy muzyków folkowych.

Czytaj także: Rok Oskara Kolberga - wspomnienie o wielkim etnografie <<<

Jak przyznaje Rojek, Oskar Kolberg stał się patronem sceny folkowej Off Festiwalu. Nawet po zakończeniu święta wielkiego etnografa, folklor na tej imprezie będzie więc obecny.

- Oskar Kolberg to postać nietuzinkowa dla polskiej muzyki folkowej, od niego więc zaczynamy - mówi artysta. - Każdego roku na festiwalu gra dużo zespołów, wykonujących ten rodzaj muzyki. Uważamy więc polski folk za jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów polskiej muzyki.

W tym roku podczas Off Festiwalu słuchacze spodziewać się mogą wielu niespodzianek. Zagrają m.in. The Dumplings, Erik Shoves Them In His Pockets i Same suki. Wśród zagranicznych gwiazd zobaczymy Jahiliyya Fields i Glenna Branca.

By dowiedzieć się więcej o tegorocznej edycji Off Festiwalu, posłuchaj nagrania całego wywiadu z Arturem Rojkiem, który przeprowadził Błażej Prośniewski.

(kd/kul)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak