Nikodem Rozbicki: ten film to świadectwo, o którym warto przypominać

"Dywizjon 303" to film opowiadający prawdziwą historię polskich asów przestworzy inspirowaną bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Na ekranie będziemy mogli zobaczyć nie tylko o spektakularne akcje pilotów - dowiemy się więcej o tym, kim byli w prywatnym życiu. 
Aktor Nikodem Rozbicki i dziennikarka Czwórki Katarzyna Dydo
Aktor Nikodem Rozbicki i dziennikarka Czwórki Katarzyna DydoFoto: Mateusz Tomaszuk/Czwórka
O Audycji
Tytuł "Dywizjon 303". Prawdziwa historia asów przestworzy
Prowadzący Dydo Katarzyna
Opis

W studiu Czwórki mówił o nim Nikodem Rozbicki wcielający się w postać Stanisława Karubina. - Miałem to szczęście, że "Dywizjon 303" był w kanonie moich szkolnych lektur i była to moja ulubiona obowiązkowa pozycja, dlatego udział w filmie jest dla mnie poniekąd spełnieniem marzeń - mówił aktor.

- Ta historia jest niezwykle pasjonująca. Zarówno powieść, jak i film, w którym wziąłem udział, jest świadectwem prawdziwego bohaterstwa, o którym warto przypominać - dodawał. 

 

- Chłopcy, którzy latali tymi samolotami, mieli po dwadzieścia kilka lat. Oprócz tego, że służyli w armii i walczyli z siłami wroga, mieli też życie prywatne. Tak jak my zakochiwali się, mieli swoje rozterki. To wszystko jest w tym filmie zawarte - opowiadał.

Jak wyglądała rzeczywistość pilotów z Dywizjonu 303? Jak w filmie została opowiedziana ich historia? Kim jest postać, w którego rolę wciela się Nikodem Rozbicki? Czy jesteśmy w stanie utożsamiać się z bohaterami tej opowieści? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Nikodem Rozbicki (aktor)

Data emisji: 30.08.2018

Godzina emisji: 10.07

ac/pj

Playlista
Tagi
Playlista