"Silky Way" magazyn nastawiony na emocje

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 14:34
- W "Silky Way" opowiadam o rzeczach, które są znane "lokalsom" i ludziom, którzy tam mieszkają. O tym, co często pomijane jest w typowych przewodnikach - mówi Zuzanna El Tanbouli. - Każdy numer poświęcony jest innemu miastu - dodaje. 
Audio
  • Zuzanna El Tanbouli opowiada o swoim projekcie "Silky Way" (Stacja Kultura/Czwórka)
Kasia Dydo i Zuzanna El Tanbouli
Kasia Dydo i Zuzanna El Tanbouli Foto: Adam Świetlicki/Czwórka

Magazyn "Silky Way" został wymyślony i stworzony przez Zuzannę El Tanbouli. Sama pisze teksty, robi zdjęcia, grafiki. - Zanim zaczęłam nad tym pracować stwierdziłam, że dam radę - mówi gość Kasi Dydo. - Z upływem czasu widzę, ile jest przy tym pracy i sama jestem z siebie dumna - dodaje ze śmiechem. 

Genezy powstania "Silky Way" należy szukać w miłość do podróżowania i do magazynów jego autorki. - Miejsca, które opisuje często mają o wiele więcej do zaoferowania podróżującym, niż te opisywane w grubych przewodnikach - wyjaśnia Zuzanna El Tanbouli.

Stawiam na emocje, przeżywanie nowych miejsc, poznawanie nowych kultur, poszerzanie własnego spektrum postrzegania świata Zuzanna El Tanbouli 

W pierwszym numerze autorka opisała Tokio. W drugim odnajdziemy stolicę Walii Cardiff. Co czeka nas w trzecim numerze? Czemu ten magazyn o podróżach wygląda jak pismo modowe? Skąd autorka czerpie inspiracje? A także czemu wciąż łamie wszelkie zasady? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Zuzanna El Tanbouli (autorka magazynu "Silky Way")

Data emisji: 27.08.2018

Godzina emisji: 11.13

pj

Czytaj także

"Podróż to dostrzeganie czegoś nowego"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 19:56
- Nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby przeżyć podróż - mówi w Czwórce podróżniczka i fotografka Iwona El Tanbouli-Jabłońska, dyrektorka artystyczna odbywającego się w dniach 23-24 września we Wrocławiu Festiwalu Podróżników National Geographic. Gdzie ją ostatnio nogi poniosły?  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Otwock - lasy, plaże i Świdermajery otwarte na turystów

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 16:25
- To miasto daje bardzo wiele możliwości rowerzystom, ale też miłośnikom pieszych wycieczek, spędzania czasu nad rzeką i architektury - mówił Marcin Michalczyk z Towarzystwa Przyjaciół Otwocka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miejski wypad z Czwórką: Opinogóra

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 14:24
Tym razem wybierzemy się w okolice Ciechanowa, do małej wioski, gdzie na terenie uroczego parku krajobrazowego znajduje się Muzeum Romantyzmu.
rozwiń zwiń