Dtekk o Nieprzeciętnych 2020. "Szukam nieprzeciętności w muzyce"

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 12:37
- Ludzi nieprzeciętnych zajmują rzeczy nierozumiane przez innych. Są często niedoceniani, bo wybierają niestandardowe drogi działania. Potrafią zarażać swoją pasją i pokazują innym niezwykłe rozwiązania. Warto ich wspierać - tłumaczył Dtekk, który w tym roku zasiadł w jury Plebiscytu.
Audio
  • O tym, czym jest dla niego nieprzeciętność i kogo będzie poszukiwał jako juror Nieprzeciętnych 2020 opowiada Jędrzej Dondziło (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Hakan Tanak/Shutterstock.com

NIEPRZECIETNI 1200.jpg
NIEPRZECIĘTNI 2020 - zgłoś się >>>

Dtekk, czyli Jędrzej Dondziło to DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury, a także pomysłodawca, koordynator i dyrektor programowy Up To Date Festival, współtwórca kolektywu i wytwórni płytowej Technosoul, inicjator hasła "Pozdro Techno" oraz cyklu wydarzeń pt. Salon Ambientu i Secret Location. - W muzyce elektronicznej nieprzeciętność to cecha bardzo pożądana. Wiadomo, że każdy artysta chce wyróżniać się na tle innych, ale dziś niestety to sprowadza się najczęściej do aktywności w mediach społecznościowych - tłumaczył rozmówca Kasi Dydo. - Tymczasem w naszej branży najważniejsza jest umiejętność dokonania selekcji muzycznej. To, jak potrafimy dobierać utwory, i łączyć nowe ze starymi, w jaki sposób budujemy narrację swoich występów i komunikujemy się poprzez muzykę z odbiorcą - tłumaczył.

sara kordowska 1200 koncert.jpg
Sara Kordowska - pisze piosenki i szuka ludzi nieprzeciętnych >>>

ZOBACZ TAKŻE Wystartował plebiscyt Nieprzeciętni 22020. Szefowa Czwórki: szukamy ludzi wyjątkowych >>>

Jeden z najbardziej konsekwentnych i doświadczonych polskich DJ-ów w kraju. Jego sety, grane wyłącznie z płyt winylowych, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej - bliski jest mu ambient i muzyka eksperymentalna. Jak podkreślał w rozmowie z Czwórką - on sam, mimo zawodowych sukcesów, wciąż czuje, że chce się rozwijać i szuka swojej drogi. - Jestem na etapie wiecznej pracy nad sobą, nie tylko zawodowo, ale i prywatnie. W dzisiejszym świecie nieustanne poszukiwanie nowych dróg jest bardzo ważne. Jeśli ktoś przestaje to robić, chyba przestaje też być artystą - mówił DJ.

nieprzeciętni gala brańka 1200.jpg
Plebiscyt Nieprzeciętni - co słychać u finalistów z poprzednich lat?

ZOBACZ TAKŻE Plebiscyt Nieprzeciętni 2020 - zgłoś się >>>

Ci, którzy chcą wziąć udział w naszym Plebiscycie albo zgłosić kandydatów, mają czas do 15 kwietnia. Dtekk przyznał w rozmowie z Czwórką, że nie przyjął jeszcze konkretnych kryteriów, którymi będzie kierował się przy wyborze swoich faworytów. - Wciąż się nad tym zastanawiam. Postanowiłem jednak nie zamykać się i nie "szufladkować". Spontanicznie zobaczę, z czym przyjdzie mi się mierzyć: kim będą kandydaci i czym będą się zajmować. Czy mnie zaskoczą czy nie. Staram się mieć "otwartą głowę" i zobaczę, dokąd mnie to zaprowadzi - mówił muzyk.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Jędrzej Dondziło

Data emisji: 26.03.2020

Godzina emisji: 11.10

kd/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak