Polskie Radio
Section05
Katarzyna Dydo

Nicole Trębacz debiutuje solo singlem "Wielkie miasta"

Nicole Trębacz to wokalistka, która dopiero zaczyna swoją muzyczną karierę. Niedawno ukazał się jej debiutancki singiel pod tytułem "Wielkie miasta", w którym zawarła swoje doświadczenia. - Powoli próbuję oswoić się z Warszawą - mówi artystka w Czwórce. - Choć, jak opisałam to w swojej piosence, na początku było mi dość ciężko.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka muzyka rozrywkowa Kasia Dydo Katarzyna Dydo piosenka

Marta Bartosik: cenię sobie scenografię wielofunkcyjną

Poznaliśmy zwycięzców drugiej edycji Konkursu Najlepsze Dyplomy Scenograficzne Uczelni Artystycznych. Pierwsze miejsce zajęła Marta Bartosik z Uniwersytetu Artystycznego imienia Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, która została doceniona za kostiumy i scenografię do spektaklu "Bleee…" w Teatrze Wielkim w Poznaniu. - To dla mnie ważne wyróżnienie. Niesłychanie jest się poczuć tak docenionym - mówi w Czwórce. - Na pewno jest to coś, co bardzo motywuje do dalszego tworzenia.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka TEATR KULTURA spektakl Kasia Dydo Katarzyna Dydo

"Niech wybuchnie wiosna” - UNICEF i Ada Kućmierz z piosenką dla Ukrainy

Dokładnie w rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie odbędzie się premiera piosenki "Niech wybuchnie wiosna" Ady Kućmierz. To część projektu "Artyści mają moc", który jest objęty patronatem honorowym UNICEF Polska. W "Stacji Kultura" zaprosiliśmy na przedpremierowe wykonanie utworu. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka wojna na Ukrainie Ukraina rocznica artysta piosenka Kasia Dydo Katarzyna Dydo Oliwia Krettek Czwórka Ukraina