Centralny Plac Zabaw w Lublinie. Wakacje w środku miasta

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 17:00
W Lublinie, pod patronatem Czwórki, wystartował Centralny Plac Zabaw - miejsce warsztatów, koncertów, spotkań, spektakli, animacji i eksperymentów.
Jazzpospolita na koncercie w Studiu PR im. Witolda Lutosławskiego
Jazzpospolita na koncercie w Studiu PR im. Witolda LutosławskiegoFoto: fot. Grzegorz Śledź/PR2

Posłuchaj
08:54 [CZWORKA]Stacja Kultura 10 sierpień 2020 plac zabaw.mp3 Wakacje w Lublinie. Zapraszamy na Plac Zabaw (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Posłuchaj także
muzeum śląskie katowice 1200.jpg
Śląsk na wakacje. Dobrze nakręcone lato

Do 1 września na Placu będziecie mogli odpocząć, spotkać się ze znajomymi i poznać ludzi, którzy pomogą Wam odkryć nowe pasje. - W programie mamy m.in. warsztaty dla dzieci "Graj w zielone", podczas których uczymy ich kontaktu z roślinami. Pokazujemy, jak pielęgnować kwiaty i jak uprawiać zioła - opowiada Arkadiusz Kaźmierak. - Ogród warzywny, który w ten sposób tworzymy, jest cały czas na miejscu, w samym centrum Centralnego Placu Zabaw.

Posłuchaj także:

Zobacz także
kraków 1200.jpg
Kraków na lato: plakaty, fotografia i wartburg

Plac Zabaw odwiedzają też artyści różnych dziedzin sztuki i animatorzy, którzy udowodnią, jak niewiele trzeba, aby zmienić nasze otoczenie. - Organizujemy m.in. warsztaty fotografii dokumentalnej dla osób powyżej 16. roku życia - mówi gość Czwórki. - To okazja do zdobycia praktycznej wiedzy i umiejętności, potrzebnych do autorskiej obserwacji procesów zachodzących wkoło nas za pomocą fotografii, oraz realizacji spójnego i komunikatywnego projektu fotograficznego. Wybrane zdjęcia wykonane podczas warsztatów zostaną zaprezentowane w formie wystawy fotograficznej.

Zobacz także: Centralny Plac Zabaw 2020 - szczegółowy program wydarzeń >>>

Plac Zabaw to także koncerty. - 14 sierpnia, w piątek wieczorem zagra Jazzpospolita. Zespół wystąpi w nowym składzie i z nową płytą "Przypływ" i jest to jeden z kilkunastu koncertów, które zaplanowaliśmy na sierpień. Usłyszymy też muzyków lubelskiej sceny muzycznej, m.in. z zespołów Hai i Czułej Obserwacji. - dodaje koordynator projektu.

"Przedwiośnie" / Jazzpospolita

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Arkadiusz Kaźmierak (koordynator projektu, Centrum Kultury w Lublinie)

Data emisji: 10.08.2020

Godzina emisji: 10:30

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polecamy książki: "Tajemnice Joan" Jennie Rooney

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 16:04
Szpiegowski melodramat "Tajemnice Joan" brytyjskiej autorki Jennie Rooney to historia o niejednoznacznych wyborach i trudnej życiowej drodze pełnej zakrętów i dramatycznych chwil, oparta na faktach i życiu prawdziwej Melity Norwood.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przekrój XX-wiecznego społeczeństwa w fotografii i moda, która jest sztuką

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 19:43
Fotografie, obrazy, rzeźby, grafiki i wiele innych dzieł sztuki możemy oglądać w muzeach i galeriach na całym świecie. Gdzie znaleźć te najciekawsze? Podpowiada Adrianna Janiszewska. 
rozwiń zwiń