Polskie Radio
Section05
wakacje

Rezygnacja z wakacji. Nieudany wyjazd. Jakie prawa ma konsument?

Mamy zarezerwowane wczasy w Grecji, ale boimy się na nie wylecieć w związku z pożarami. Czy możemy zrezygnować z wyjazdu nie ponosząc żadnych kosztów? Wyjechaliśmy na urlop, ale na miejscu okazało się, że zamiast w hotelu czterogwiazdkowym zostaliśmy zakwaterowani w ośrodku, który ma tylko dwie gwiazdki. Co wówczas możemy zrobić? W audycji "Cztery pory roku" mówiliśmy o prawach konsumenta związanych z wyjazdami wakacyjnymi.
Zobacz więcej na temat:  turystyka UOKiK Sława Bieńczycka reklamacja odszkodowanie wakacje biuro podróży

Tysiące uczestników festiwalu utknęło na pustyni po ulewach. "Nie przyjeżdżajcie do Black Rock City"

Kilkadziesiąt tysięcy uczestników festiwalu Burning Man w Newadzie zostało uwięzionych na pustyni po ulewnych deszczach. Teren, na którym odbywa się impreza, zmienił się błotniste bajoro. Drogi dojazdowe są nieprzejezdne. Organizatorzy wezwali uczestników do oszczędzania żywności i wody. Apelują też, by nie przyjeżdżać do Black Rock City.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Słowenia turystyka wakacje

Pamiątki z wakacji. Jak przechowywać i selekcjonować swoje zbiory?

Wakacje to czas gromadzenia pamiątek - z wyjazdów przywozimy muszelki, kamyki, magnesy, zabawki i niezliczone gadżety. A jeśli jest to kolejny sezon gromadzenia takich zbiorów i szuflada już jest pełna, rodzi się pytanie czy z częścią pamiątek się rozstać. Jak selekcjonować wakacyjne zbiory i co faktycznie ma wartość po latach? 
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Karolina Rożej wakacje pamiątki fotografia Weronika Puszkar technologie

Koncerty, Pikniki Rodzinne i konkursy. Podsumowujemy "Lato z Radiem" 2023

Dobiegła końca 52. edycja "Lata z Radiem". Po ponad dwóch miesiącach na antenie po raz ostatni wybrzmiała "Polka Dziadek". W tym roku nasza trasa koncertowa zawitała do 10 miejscowości w Polsce. Nasi reporterzy przemierzyli Polskę wzdłuż i wszerz, dużo działo się również na antenie. W ostatniej audycji "Lata z Radiem" 2023 poznaliśmy ponadto imię konika polskiego - naszej tegorocznej maskotki.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem wakacje Lato z Radiem 2023

Minister Czarnek: polska szkoła jest najbezpieczniejsza w Europie

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że polska szkoła jest najbezpieczniejsza w Europie. Gośćmi audycji "Gdzie jest Pan Cogito" Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg byli także prof. Grażyna Ancyparowicz i dr Łukasz Durajski, którzy dyskutowali m.in. o zdrowiu dzieci. Poruszano m.in. temat znaczenia edukacji w zakresie tego, jak powinien wyglądać zdrowy tryb życia, zdrowe żywienie i zachęty do aktywności fizycznej.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg szkoła wakacje Przemysław Czarnek edukacja