Polskie Radio
Section05
wakacje

Przyjąłeś voucher po odwołaniu wczasów? Do Sejmu trafił projekt, który wydłuży czas jego realizacji

Do Sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy przedłużającej z roku do 2 lat czas na wykorzystanie vouchera turystycznego przyznanego po odwołaniu imprezy turystycznej z powodu COVID-19. Termin ten będzie liczony od dnia, w którym miała się odbyć wycieczka. Projekt proponuje również szereg zmian dla przedsiębiorców poszkodowanych przez pandemię, w tym z branży turystycznej. 
Zobacz więcej na temat:  Sejm wakacje rząd turystyka COVID-19 Koronawirus w Polsce społeczeństwo POLSKA polityka

Wakacje 2021: zobacz, jak kraje południa Europy walczą w dobie koronawirusa o 190 mln turystów

Kampania szczepień na dużych rynkach turystycznych i poprawa sytuacji zdrowotnej wzbudziły optymizm w hiszpańskim sektorze turystycznym, pogrążonym w depresyjnym klimacie po trzynastu kolejnych miesiącach koronawirusowego paraliżu, które spowodowały miliony strat na rachunkach hoteli, barów, restauracji, biur podróży i transportu, pisze hiszpański dziennik El Pais.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wakacje turystyka podróże podróże zagraniczne koronawirus Koronawirus w Polsce Hiszpania Grecja

Podróżowanie w dobie pandemii. Zobacz, jakie zasady obowiązują w krajach UE

Grecja, Chorwacja i Słowenia to kraje Unii Europejskiej które dla w pełni zaszczepionych turystów zniosły wymóg przedstawiania negatywnego wyniku badania na obecność koronawirusa przy wjeździe. Polacy bez testu i kwarantanny mogą również polecieć do Albanii. Wybierając się do Włoch wciąż trzeba przejść kwarantannę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT podróże kwarantanna test COVID-19 koronawirus POLSKA społeczeństwo wakacje

Majówka za granicą. MSZ apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w Chorwacji

MSZ apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przez Polaków udających się na majówkę do Chorwacji. Polska ambasada w Zagrzebiu informuje, że ten kraj jest w kulminacyjnej fazie trzeciej fali pandemii, która kilka tygodni temu przetoczyła się m.in. przez Polskę, Czechy i Słowację.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo turystyka Chorwacja MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych wakacje urlop długi weekend Maj pandemia koronawirus

Jak w tym roku będą wyglądały wakacje? Rzecznik rządu przedstawił możliwe scenariusze

- Dzięki dużej mobilizacji służby zdrowia w zakresie programu szczepień, i jeżeli będziemy przestrzegać wszystkich obostrzeń, to wakacje w jakiejś formie będą mogły być możliwe - mówił rzecznik rządu Piotr Müller. - Tylko pod takimi dwoma warunkami, czyli polepszenia się sytuacji epidemicznej i szerokiego korzystania z programu szczepień - zaznaczył.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 Koronawirus w Polsce pandemia epidemia wakacje społeczeństwo Piotr Müller

Sportowe Wakacje Plus w nowej odsłonie. Wiceszef MKDNiS: wyciągamy rękę do klubów

- Będąc bogatszymi o doświadczenia pierwszej fazy epidemii, wprowadziliśmy szereg udogodnień i bezpośredniego wsparcia dla organizacji działających na gruncie sportu - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Anna Krupka, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, pytana o program Sportowe Wakacje Plus. - Wyciągamy rękę do organizacji sportowych i klubów, po to, aby mogły funkcjonować - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gociek SPORT wakacje dzieci społeczeństwo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Jedziemy nad morze!

Za sprawą trasy szybkiego ruchu S3 stała się nieco zapomniana. Korzystamy z niej głównie latem, gdy próbujemy dostać się nad nasz ukochany Bałtyk. Dlaczego jest tak ważna? Co może zaoferować turystom? Czy jest gotowa na wzmożony ruch? Przekonajmy się! Jedziemy na DW 102!
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Bałtyk regiony zachodniopomorskie pomorskie Wolin Kołobrzeg Międzyzdroje podróże drogi motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy rower natura parki narodowe wakacje Morze Bałtyckie