Polskie Radio
Section05
Kinga Michalska

Premiera słuchowiska "Pled" - o rzeczy w relacji z człowiekiem

- Jak mówi Norwid: "odpowiednie dać rzeczy słowo". Ambicją artysty jest istnieć, a ambicją poety jest stać się rzeczą, przedmiotem, który opisuje - mówił w Dwójce Wojciech Kass. Poeta opowiadał o słuchowisku "Pled" według swojego poematu. Premiera spektaklu w Programie 2 Polskiego Radia w sobotę (9.04), o godz. 19.30.
Zobacz więcej na temat:  słuchowisko Teatr Polskiego Radia pisarze i poeci Dwójka Kinga Michalska

Prof. Jarosław Hrycak: do końca nie wierzyliśmy w wojnę na wielką skalę

- Każdego dnia mieliśmy analizy ekspertów, którzy mówili, że groźba wojny jest bardzo poważna, że trzeba się na to przygotowywać, ale jakoś do końca nie chciało się wierzyć - mówił w Dwójce Jarosław Hrycak, historyk, profesor Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie, laureat nagrody im. Jerzego Giedroycia.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka wojna na Ukrainie Dwójka Ukraina Aldona Łaniewska-Wołłk Kinga Michalska Katarzyna Hagmajer-Kwiatek Dorota Gacek

Sofija Andruchowycz: agresja Rosji na Ukrainę jest dla mnie szokiem

- Znajduję się w Iwano-Frankiwsku, to jest moje miasto rodzinne, tu mieszkają moi rodzice. Wyjechaliśmy z Kijowa, możliwe, że tam już nigdy nie wrócimy - mówiła na antenie Dwójki Sofija Andruchowycz, ukraińska pisarka i tłumaczka, laureatka wielu nagród, m.in. Książki Roku BBC oraz nagrody literackiej im. Josepha Conrada.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Ukraina literatura Aldona Łaniewska-Wołłk Kinga Michalska Katarzyna Hagmajer-Kwiatek Dorota Gacek Dwójka